GG, dawniej Gadu Gadu śmiało można było nazwać naszym komunikatorem narodowym. Niestety, od wersji 8 aplikacji coś się zepsuło. Zamiast lekkiego i szybkiego komunikatora dostaliśmy ociężały kombajn, który robił wszystko, ale niczego nie robił dobrze. Dodatkowo w tym samym czasie popularność zaczęły zyskiwać media społecznościowe. W efekcie tego GG zostało niemal zapomniane. Sam nadal korzystam z aplikacji, ale po usunięciu wszystkich kontaktów z wiecznie czerwonym słoneczkiem została mi tylko garstka znajomych na liście. Przyznam jednak, że z tą garstką komunikuję się właśnie za pomocą GG i są to najbliższe mi osoby. Nie wiem tylko na ile to kwestia wygody a na ile sentymentu.

#poGGadajmy, czyli GG chce wrócić do dawnej chwały

#poggadajmy

Komunikator zmienia ostatnio właścicieli częściej niż przeciętny konsument smartfona. Mimo to każdy kolejny widzi wielki potencjał w komunikatorze. Firma England.pl, obecny właściciel komunikatora, również ma wobec niego wielkie plany. Według niej potencjał GG leży w dużym poziomie bezpieczeństwa i poufności danych, a jedyne co wymaga ulepszenia to parametry techniczne i dodanie nowej funkcjonalności. Zmianie ma ulec także szata graficzna strony jak i samej aplikacji oraz większą integrację komunikatora z blogiem lifestylowym. Żeby zachęcić starych użytkowników o powrotu oraz zachęcić nowych wystartowała kampania w serwisach społecznościowych prowadzona pod hasłem #poGGadajmy.

Zobacz też: Gadu-Gadu znowu z polskim właścicielem, komunikator doczeka się dużych zmian

Promowana jest także stara już funkcja losowania rozmówcy, dzięki której można nawiązać kontakty z nowymi ludźmi. Niestety, zwykle raczej toksycznymi i bardzo monotematyczni. Ambicją firmy jest nie tylko reaktywacja komunikatora, ale także zamienienie go na istotne narzędzie w komunikacji biznesowej. Krążą także plotki, że jedną z dodatkowych funkcji ma być możliwość dokonywania przelewów pieniężnych za pomocą GG, tak jak ma to miejsce między innymi w PayPalu.

Źródło: gg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.