USA chce mieć fabryki Intela i TSMC

TSMC sprawi, że Twój nowy smartfon będzie jeszcze szybszy

Newsy

TSMC jest największym producentem układów i wafli krzemowych na świecie. Dzięki temu jest najważniejszą firmą technologiczną. Większość wafli, jak i gotowych urządzeń, jeśli chodzi o procesory, pochodzi właśnie z fabryk Tajwańskiego giganta. Apple, Qucalcomm, AMD i Nvidia to tylko kilka przykładów firm, które są uzależnione od tego giganta. Samsung mimo starań nie jest w stanie się z nim równać.

TSMC zaczyna produkcję układów 7 nm nowej generacji

tsmc 7 nm

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Producent jednak nie osiadł na laurach i ciągle rozwija przełomowe technologie. Właśnie przygotowuje się do wypuszczenia drugiej generacji układów w litografii 7 nm. Owszem, już w zeszłym roku TSMC produkował układy 7 nm. Zmianie uległ jednak proces technologiczny. Układy powstaną w technologii skrajnego ultrafioletu EUV. Co ciekawe producent nigdy wcześniej nie używał tego rozwiązania przy produkcji swoich układów. Z tego, co wiadomo, TSMC zamówiło u producenta 18 maszyn EUV. Dla porównania firma AML będąca ich producentem w przyszłym roku wyprodukuje 30 sztuk. Celem TSMC jest zwiększenie udziału układów opartych o litografię 7 nm do 25% ogólnej produkcji. Obecnie wynosi ona 9%.

Zobacz też: Skażenie w TSMC. Producenci mają się czego obawiać

Biorąc pod uwagę, że TSMC jest jedynym producentem układów dla iPhone i iPad, a Qualcomm właśnie u Tajwańczyków zamówił produkcję Snapdragona 855, śmiało możemy przyjąć, że za duży kawałek tortu będą odpowiadały urządzenia mobilne. 7 nm nie jest jednak szczytem możliwości koncernu. Już w drugim kwartale tego roku mamy zobaczyć testowe układy wykonane w technologii 5 nm, a ich seryjna produkcja ma się rozpocząć w 2020 roku.

Źródło: purepc


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x