ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Azja najbogatsza firma Samsung TSMC

TSMC vs Samsung – Apple i Qualcomm na tym skorzystają?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

TSMC jest czołowym producentem układów na świecie. Z jego usług korzystają tacy giganci jak AMD, Nvidia, Apple i Qualcomm. Mimo niedawnych trudności związanych ze skażenia dużej partii wafli krzemowych tajwański producent nie zwalnia tempa.

TSMC produkuje nie tylko Apple A12, ale i Snapdragona 855

tsmc vs samsung

Apple jest największym przeciwnikiem Samsunga na polu smartfonów. Koreański producent jednak wygrywa na polu różnorodności sprzętów. Nie oznacza to jednak, że w innych dziedzinach może czuć się bezpieczny. TSMC jest jego największym przeciwnikiem na polu produkcji układów scalonych. Już od kilku lat korporacja ma wyłączność na produkcję układów dla Apple. Teoretycznie połączenie sił dwóch przeciwników Samsunga wydaje się rozsądnym zagraniem. Nie jest jednak jedynym powodem tego mariażu. Wystarczy porównać możliwości Apple A12 oraz Snapdragona 845, który był produkowany przez Samsunga. Różnica może i nie jest przytłaczająca, ale układ Apple góruje nad tym Qualcomma. W dużej mierze wynika to także z ograniczeń technologicznych ciążących na Samsungu. Nie dziwi więc decyzja Qualcomma, aby przenieść produkcję Snapdragona 855 właśnie do TSMC. 

Zobacz też: Snapdragon 855 kontra Snapdragon 845 i Kirin 980 – poczujemy różnice?

Jeśli Samsung się nie przyłoży, to może być w poważnych tarapatach. Samsung traci na każdym polu, także układów. Dzieje się to właśnie z powodu tak potężnego konkurenta. Samsung musi się bardzo mocno przyłożyć przy projektowaniu najnowszego układu Exynos. Nie tylko po to, aby wygrać walkę o wydajność z Apple. Bitwa toczy się o znacznie wyższą stawkę. Chodzi o pokazanie światu, że potrafi robić wydajniejsze układy od TSMC. Tylko w taki sposób może podjąć rywalizację z gigantem w segmecmie premium.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy