Language Learning

Ucz się języków obcych od Netflixa za pomocą Chrome

Newsy

Nauka języków to dość skomplikowana sprawa. Najlepiej jest wyjechać do innego kraju i uczyć się go na miejscu. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Niestety wkuwanie słówek na pamięć przynosi dosyć mierne efekty.

Language Learning, czemu nikt w Netflixie na to nie wpadł?

Language Learning

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jedną z ciekawszych metod nauki języka jest granie w gry i oglądanie filmów z napisami. Człowiek uczy się mimochodem, robiąc to, co lubi. Dzięki temu lepiej też zapamiętuje. Nie tylko uczy się konkretnych słów, ale też kojarzy frazy z danymi sytuacjami, co tylko przyśpiesza proces zapamiętywania oraz utrwalenia nowo przyswojonej wiedzy. Aktorzy jednak często mówią szybko, z jakimś akcentem, albo skupiamy się tylko na napisach, a głos traktujemy tylko jako podkład. Dodatkowo nauka z filmów nie pomaga w nauce pisowni. Na szczęście teraz można znacznie zwiększyć efektywność takiego rozwiązania. Od teraz można oglądać swoje ulubione filmy i seriale chłonąc przy tym nowy język jak gąbka wodę. Wszystko to dzięki dwójce programistów.

Zobacz też: Tryb ciemny zawitał do Google Chrome. Tak jakby…

David Wilkinson i Ognjen Apic opracowali rozszerzenie do Google Chrome, Language Learning. Umożliwia ono wyświetlenie na Netflixie napisów w dwóch językach jednocześnie. Jako że ze względu na osoby głuche i niedosłyszące filmy w serwisie mają także napisy w języku oryginalnym, taka nauka jak najbardziej będzie możliwa. Dodatkowo zwiększy to znacznie zapał uczniów do nauki. W końcu zamiast szlifowania zasad gramatyki z podręcznika lub wkuwania słówek wystarczy im teraz odpalenie Netflixa. 

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x