Tryb ciemny zawitał do Google Chrome. Tak jakby…

Kacper Kościański Newsy 2019-02-11

Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Święci triumfy zarówno w wersji na komputery osobiste, a także w wersji na smartfony i tablety. Nic więc dziwnego, że Google nieustannie ją usprawnia i wprowadza nowe funkcje, takie jak m.in. „Never Slow Mode”, który opisał niedawno Adam. Tym razem możemy sami przetestować coś, co kiedyś będzie pełnoprawnym ciemnym motywem w Google Chrome.

Google Chrome z ciemnym trybem

Beta Google Chrome na Androida oznaczona numerkiem 73 doczekała się ciemnego trybu, a przynajmniej jego zalążka. Najnowsze aktualizacja zawiera eksperymentalny tryb ciemny, który oczywiście nie jest jeszcze dokończony. Co więcej, do tego wciąż daleka droga. Zresztą, zobaczcie sami:

Najnowsza aktualizacja pokazuje, że gigant z Mountain View poważnie podchodzi do tematu i że tryb ciemny w Google Chrome na Androida jest jednym z jego priorytetów. Jak możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu, tryb ciemny w opisywanej przeglądarce działa na chwilę obecną tylko w wyskakujących okienkach, które pojawiają się, gdy użytkownik przytrzyma palec na linku lub obrazku. Nie ulega wątpliwości, że prace wciąż trwają, jednak ciężko oszacować, kiedy wyczekiwana funkcja zawita na dobre do Google Chrome.

Zobacz także: Uważaj, jeśli trzymasz kryptowaluty na swoim smartfonie

Jeśli chcecie przetestować najnowszą wersję Chrome i skorzystać z tego wciąż niedorobionego ciemnego trybu, to musicie posiadać aplikację Chrome beta, którą można pobrać z Google Play. To jednak nie wszystko, bo nowa funkcja wymaga do działania Androida 9 Pie i włączonego „Night mode” w opcjach deweloperskich.

 Źródło: 9to5Google • fckUeve

  w incognito jest ciemny motyw

 • Blest

  Nie ulega wątpliwości, że prace wciąż trwają, jednak ciężko oszacować, kiedy wyczekiwana funkcja zawita na dobre do Google Chrome. Biorąc jednak pod uwagę, że

  gdzie reszta tekstu?

 • REVENTON 1978

  Zajebiście czekam aż będzie czarny motyw jak w YT. Czarny YT jest MEGA nie wali poboczach oni fajnie się korzysta. Jak ktoś lubi ślepnąć jego sprawa sprawą ja wolę czarny motyw

 • Piotrek Jaworski

  Naprawdę to będzie takie osiągnięcie? Tłoczone, mroczne, gorzej czytelne i nieprzyjazne dla oczu?

  • Anonymous

   Halo, oni nie wprowadzają jasnego motywu tylko ciemny

  • QLUSQA

   Nie, no, bardziej przyjazne dla oczy jest pizg…e białym tłem.

  • Dominik Podgórski

   Ale wiesz że to będzie do wyboru, a nie przymusowo?x