Oświadczenie BlackBerry: Google Play nie dla BB OS

Newsy

blackbery

Dwa dni temu po Sieci zaczęły krążyć zdjęcia przedstawiające BlackBerry Z10 z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania BB OS 10.2.1. Największym zaskoczeniem okazała się pewna aplikacja, która znana jest nam bliżej pod nazwą Google Play, czyli po prostu sklep z aplikacjami dedykowanymi smartfonom z Androidem.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Niedługo trzeba było czekać na reakcję BlackBerry. Kilka godzin po ogłoszeniu przez wiele portali powyższej inforamcji, zostało oficjalnie wydane oświadczenie zaprzeczające domniemaniom pojawienia się Play Store na BB OS w którejkolwiek wersji. Dodatkowo w tej samej wiadomości zostało wspomniane o skupieniu się firmy na rozwoju obecnych narzędzi dla deweloperów pracujących nad aplikacjami przeznaczonymi na smartfony BlackBerry z oprogramowanie BB OS 10.2.1.

Niestety, ale nie jest to dobra informacja dla posiadaczy słuchawek kanadyjskiej firmy RIM, gdyż dostęp do Play Store zdecydowanie zwiększyłby zainteresowanie całym ekosystemem BlackBerry.

Jednak wiele osób wciąż uważa, że aplikacje z Androida będzie można instalować na „Jeżynie”. Takie pogłoski padają co jakiś czas i w pierwszej wersji tej plotki to sama nowa, odświeżona edycja BB OS 10 już miała dać taką możliwość posiadaczom słuchawek Z10 oraz Q10. Z wersji na wersję oprogramowania cała pogłoska przesuwa się w czasie.

Źródło: AndroidSaS


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x