blackbery

Dwa dni temu po Sieci zaczęły krążyć zdjęcia przedstawiające BlackBerry Z10 z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania BB OS 10.2.1. Największym zaskoczeniem okazała się pewna aplikacja, która znana jest nam bliżej pod nazwą Google Play, czyli po prostu sklep z aplikacjami dedykowanymi smartfonom z Androidem.

Niedługo trzeba było czekać na reakcję BlackBerry. Kilka godzin po ogłoszeniu przez wiele portali powyższej inforamcji, zostało oficjalnie wydane oświadczenie zaprzeczające domniemaniom pojawienia się Play Store na BB OS w którejkolwiek wersji. Dodatkowo w tej samej wiadomości zostało wspomniane o skupieniu się firmy na rozwoju obecnych narzędzi dla deweloperów pracujących nad aplikacjami przeznaczonymi na smartfony BlackBerry z oprogramowanie BB OS 10.2.1.

Niestety, ale nie jest to dobra informacja dla posiadaczy słuchawek kanadyjskiej firmy RIM, gdyż dostęp do Play Store zdecydowanie zwiększyłby zainteresowanie całym ekosystemem BlackBerry.

Jednak wiele osób wciąż uważa, że aplikacje z Androida będzie można instalować na „Jeżynie”. Takie pogłoski padają co jakiś czas i w pierwszej wersji tej plotki to sama nowa, odświeżona edycja BB OS 10 już miała dać taką możliwość posiadaczom słuchawek Z10 oraz Q10. Z wersji na wersję oprogramowania cała pogłoska przesuwa się w czasie.

Źródło: AndroidSaS

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.