Darmowy VPN? Opera wie, jak zwrócić na siebie uwagę

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-08

Jakiś czas temu opłakiwaliśmy odejście Opery VPN. I mimo że na smartfonach mogliśmy znaleźć kilka alternatywnych aplikacji, to żadna nie łączyła ze sobą wygody i darmowego dostępu do sieci, w taki sposób jak robiła to aplikacja od Opery.

Umarła Opera VPN, niech żyje Opera VPN!

opera vpn

Sieć VPN daje masę możliwości. Od zwiększenia naszego bezpieczeństwa w internecie i łączenia się z siecią prywatną z dowolnego miejsca na Ziemi, po omijanie blokad regionalnych, cenzury oraz zapewnienie nam anonimowości. Brzmi świetnie, prawda? Otóż Opera własnie dodała do testowej wersji swojej mobilnej przeglądarki taką funkcję. Co ważniejsze usługa ma być domyślnie w pełni darmowa, bez limitu transferu.  Do wyboru mamy serwery umieszczone w Ameryce, Europie i Azji. Kolejną, ciekawą funkcją jest tryb optymalny, zapewniający automatyczny wybór najlepszego serwera dla naszej obecnej lokalizacji.

Zobacz też: Nowa Opera na Androida wprowadza funkcję, którą większość pokocha

Dość męczące w przypadku VPN jest korzystanie z wyszukiwarki internetowej. Te optymalizują wyniki wyszukiwania tak, żeby odpowiadały naszej lokalizacji. Na szczęście inżynierowie Opery rozwiązali także ten problem. W przypadku wyszukiwania czegoś w sieci przeglądarka ignoruje chwilowo VPN, dzięki czemu wyszukiwarka przedstawia nam wyniki dostosowane do naszej lokalizacji. Firma podkreśla, że nie zbiera informacji na temat ruchu użytkowników i szanuje ich prywatność. Opera zawsze starała się zapewniać innowacyjne i przydatne rozwiązania dla klientów mobilnych. Kilkanaście lat temu korzystanie z internetu w telefonie bez Opery Mini było nie tylko powolne, ale i kosztowne. Niewielkie pakiety danych sięgające kilkudziesięciu MB, topniały jak lód w upalny dzień. Dlatego kompresja danych na serwerach Opery była wybawieniem. Jak widać, firma znów dąży do bycia niezastąpioną, a że czasy się zmieniają i kompresja danych nie ma obecnie większego znaczenia, to uderza w to, co obecnie stało się istotne.

Źródło: purepc    x