Snapdragon 665

Snapdragon 712 Jeszcze szybszy procesor dla melomanów

Newsy

Qualcom jest liderem jeśli chodzi o produkcję mobilnych układów do urządzeń z Androidem. Mimo to ciągle rozwija swoją ofertę, tak aby jego partnerzy mogli podjąć walkę z Apple. Mimo że nie ma realnej konkurencji na rynku poza MediaTekiem, musi ciągle mieć się na baczności. Najwięksi producenci jak Samsung i Huawei posiadają własne linie procesorów. Więc pozornego duopolu konkurencja jest bardzo duża i bardzo agresywna.

Snapdragon 712 jako odpowiedź na… Snapdragon 675

Snapdragon 712

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Średnia półka wbrew pozorom jest niezwykle interesująca. Producenci starają się zaproponować jak najwięcej za jak najmniej. Nie inaczej sprawa ma się z komponentami. Qualcom ostatnio nieco przesadził. Snadragon 675, będący następcą Snapdragona 670 okazał się wydajniejszą jednostką od Snapdragona 710. Warto pamiętać, że linia 7XX jest wyżej pozycjonowana od 6XX, a różnica wiekowa pomiędzy tymi układami jest stosunkowo niewielka. Dlatego też producent postanowił wydać następcę dla modelu 710 – Snapdragon 712.

Zobacz też: Snapdragon 855 kontra Snapdragon 845 i Kirin 980 – poczujemy różnice?

Jest to ośmiordzeniowa konstrukcja oparta na rdzeniach Kyro 360 o taktowaniu 2.3 GHz wykonana w 10 nm procesie litograficznym. Jedyną różnicą względem poprzedniego modelu wydaje się więc zmiana taktowania rdzeni o zaledwie 100 MHz. Producent zapewnia jednak, że Snapdragon 712 jest aż o 10% szybszy od poprzednika. Mimo to, samo podniesienie taktowania i sprzedawanie układu jako nowego wydaje się dość mierną zagrywką. Na szczęście Qualcomm na tym nie poprzestał. Kluczową zmianą jest obecność obsługi technologii TrueWireless Stereo Plus i Broadcast Audio. Umożliwiają one przesyłanie dźwięku za pomocą protokołu Bluetooth w znacznie wyższej jakości. Jest to olbrzymi plus dla miłośników słuchawek bezprzewodowych.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x