Qualcom jest liderem jeśli chodzi o produkcję mobilnych układów do urządzeń z Androidem. Mimo to ciągle rozwija swoją ofertę, tak aby jego partnerzy mogli podjąć walkę z Apple. Mimo że nie ma realnej konkurencji na rynku poza MediaTekiem, musi ciągle mieć się na baczności. Najwięksi producenci jak Samsung i Huawei posiadają własne linie procesorów. Więc pozornego duopolu konkurencja jest bardzo duża i bardzo agresywna.

Snapdragon 712 jako odpowiedź na… Snapdragon 675

Snapdragon 712

Średnia półka wbrew pozorom jest niezwykle interesująca. Producenci starają się zaproponować jak najwięcej za jak najmniej. Nie inaczej sprawa ma się z komponentami. Qualcom ostatnio nieco przesadził. Snadragon 675, będący następcą Snapdragona 670 okazał się wydajniejszą jednostką od Snapdragona 710. Warto pamiętać, że linia 7XX jest wyżej pozycjonowana od 6XX, a różnica wiekowa pomiędzy tymi układami jest stosunkowo niewielka. Dlatego też producent postanowił wydać następcę dla modelu 710 – Snapdragon 712.

Zobacz też: Snapdragon 855 kontra Snapdragon 845 i Kirin 980 – poczujemy różnice?

Jest to ośmiordzeniowa konstrukcja oparta na rdzeniach Kyro 360 o taktowaniu 2.3 GHz wykonana w 10 nm procesie litograficznym. Jedyną różnicą względem poprzedniego modelu wydaje się więc zmiana taktowania rdzeni o zaledwie 100 MHz. Producent zapewnia jednak, że Snapdragon 712 jest aż o 10% szybszy od poprzednika. Mimo to, samo podniesienie taktowania i sprzedawanie układu jako nowego wydaje się dość mierną zagrywką. Na szczęście Qualcomm na tym nie poprzestał. Kluczową zmianą jest obecność obsługi technologii TrueWireless Stereo Plus i Broadcast Audio. Umożliwiają one przesyłanie dźwięku za pomocą protokołu Bluetooth w znacznie wyższej jakości. Jest to olbrzymi plus dla miłośników słuchawek bezprzewodowych.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.