odnowiony iPhone X konferencje Apple i Samsunga

Odnowiony iPhone X w oficjalnym sklepie Apple

2 minuty czytania
Komentarze

Wyniki finansowe Apple są coraz gorsze. Największe straty producent notuje w dziale smartfonów, który przez lata odpowiadał za wszystkie sukcesy giganta. Krok, którego firma się podjęła, nie powinien więc nikogo dziwić.

Odnowiony iPhone X w oficjalnym sklepie Apple

odnowiony iPhone X

Na razie akcja dotyczy tylko sklepów w USA i Wielkie Brytanii. Urządzenia są czyszczone i dokładnie sprawdzane. Ponadto sprzedawane są z nowym zestawem akcesoriów i pudełkiem. Dodatkowo wymianie podlega także obudowa i bateria. Z tego powodu odnowiony iPhone X nie różni się prawie niczym od urządzenia fabrycznie nowego. Co prawda nie jest to główną intencją producenta, ale warto zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny. Takie działania mają pozytywny wpływ na zmniejszenie ilości elektrośmieci oraz zmniejszają wydobycie metali ziem rzadkich. Wróćmy jednak do oferty. Odnowiony iPhone X w wersji 64 GB kosztuje 769 dolarów. Za wersję z 256 GB pamięci masowej przyjdzie nam zapłacić 899 dolarów. Przelicznik na funty nie jest jednak zbyt korzystny i wynosi 1 : 1.

Zobacz też: iPhone XI na nowym wycieku robi wrażenie. Podsumowanie informacji

Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za odnowiony iPhone X, jest bardzo zbliżona do ceny iPhone Xr, może więc go kanibalizować. Nowszy model ma co prawda wydajniejszy układ i większy ekran, chociaż tylko LCD. Z drugiej strony iPhone X nadal jest jednym z najwydajniejszych urządzeń na rynku, posiada znacznie lepszy ekran OLED oraz góruje nad wersją Xr aparatem. Miejmy nadzieję, że z czasem promocja dotknie także innych krajów, a przynajmniej Niemiec, które są ważnym rynkiem dla Apple. Wtedy będziemy mogli się doczekać przelicznika na Euro, który u Apple zawsze wynosi 1 : 1, ponieważ zakup w UK do opłacalnych nie należy.

Źródło: gsmareana

Motyw