whatsapp z face id

WhatsApp z Face ID dla bezpieczeństwa konwersacji

Newsy

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Trudno się temu dziwić, jest dostępny na niemal wszystkich platformach, w tym nawet na prostych telefonach. Jego aplikacja jest lekka, pozbawiona zbędnych funkcji i umożliwia darmowe połączenia głosowe.

WhatsApp z Face ID i Touch ID

whatsapp z face id

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Gdy, Facebook przejął WhatsApp, obawiałem się, że zintegruje go z Messengerem, tworząc przeładowanymi funkcjami potworka. Na szczęście do tego nie doszło, a filozofia stojąca za aplikacją pozostaje wciąż kultywowana. Komunikator nie został także pozostawiony samemu sobie. Wciąż się rozwija i dochodzą do niego nowe funkcje. Jedną z ciekawszych jest ta z ostatniej aktualizacji, która znacznie podnosi poziom prywatności rozmów. Funkcja ta umożliwia zablokowanie aplikacji za pomocą Face ID i Touch ID. Żeby ją uruchomić, wystarczy włączyć blokadę ekranu w ustawieniach prywatności aplikacji. Od tej pory za każdym razem, kiedy będziemy chcieli skorzystać z komunikatora, trzeba będzie go odblokować.

Zobacz też: WhatsApp: 10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o komunikatorze

Funkcja ta, mimo że znacznie poprawia bezpieczeństwo, może okazać się niewygodna na dłuższą metę. Dlatego twórcy przygotowali nieco mniej bezpieczne, ale także mniej inwazyjne rozwiązanie. Wystarczy uruchomić funkcje podglądu i szybkiej odpowiedzi w aplikacji. Umożliwią one czytanie nowych wiadomości i odpowiadanie na nie bez odblokowywania aplikacji. Niestety dostępna jest ona tylko dla urządzeń z systemem iOS, ale może właściciele smartfonów na Androidzie doczekają się podobnego rozwiązania dedykowanego zielonemu robotowi w przyszłości.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x