WhatsApp z połączeniami oczekującymi

WhatsApp: 10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o komunikatorze

3 minuty czytania
Komentarze

WhatsApp ma już ponad miliard użytkowników na świecie. Z pewnością komunikator można zaliczyć do jednego z najpopularniejszych obok Messengera. Nic dziwnego, ponieważ WhatsApp jest za darmo, tak jak inne tego typu programy. Czy jednak użytkownicy znają jego najciekawsze funkcje i możliwości? Prezentuję Wam 10 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o popularnym komunikatorze.

WhatsApp: 10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o popularnym komunikatorze

Jak przeczytać wiadomość bez ujawniania się rozmówcy

WhatsApp

Każdy przeczytany tekst w WhatsApp pokazany jest w postaci dwóch niebieskich haczyków. Jeżeli nie chcesz, aby nadawca zdał sobie sprawę, że już przeczytałeś wiadomość, jest na to sposób. Przed wejściem w konwersację włącz tryb samolotowy! Można też wejść w ustawienia> konto> prywatność. Na dole należy odznaczyć potwierdzenia odczytu. Pamiętaj, że jeśli jednak to zrobisz, nie będziesz w stanie zobaczyć potwierdzenia odczytu innych osób.

Zobacz także: Smartfony z Androidem to wstyd i obciach

Z kim wymieniasz najwięcej danych na WhatsApp?

WhatsApp

Jest bardzo łatwy sposób, aby się o tym przekonać. Należy wejść w ustawienia> zużycie danych i pamięci> użycie pamięci. Wtedy wyświetlą nam się rozmówcy i ilość danych, jaka została im wysłana.

Kto przeczytał wiadomość na czacie grupowym?

WhatsApp

Nie ma z tym problemu podczas rozmowy z pojedynczym rozmówcą, wtedy pojawiają się dwa niebieskie haczyki. Jednak, gdy prowadzimy czat grupowy, tekst zostaje oznaczony jako przeczytany, gdy wszyscy uczestnicy go zobaczą. Istnieje jednak możliwość sprawdzenia, kto go przeczytał, a kto nie. Wystarczy przytrzymać daną wiadomość i kliknąć na informacje, wtedy zobaczymy szczegóły wyświetlenia.

Skróty konwersacji WhatsApp na pulpicie

Jeżeli rozmawiasz z kimś bardzo często i chcesz mieć konwersację pod ręką, to możesz ją umieścić na pulpicie ekranu. Wystarczy przytrzymać daną rozmowę, a wyświetli się okno z opcjami. Wystarczy kliknąć Dodaj skrót do konwersacji, a będziemy ją mieć na którymś z ekranów.

Przejdź incognito na WhatsApp

Jeżeli nie chcesz, aby Twoi znajomi widzieli, że jesteś online, możesz włączyć tryb incognito. Wejdź w ustawienia> konto> prywatność> widziano – zmień tę opcję na „nikt”.

WhatsApp Web na komputerze

WhatsApp Web

Możesz odpowiadać na wiadomości z poziomu przeglądarki internetowej na pececie. Jak to zrobić? Wejdź na WhatsApp Web na komputerze i w między czasie włącz aplikację na telefonie i zeskanuj kod QR wchodząc w ustawienia i wybierając WhatsApp Web.

Cytuj wiadomości

Rozmowy potrafią stawać się bardzo intensywne i czasami można szybko stracić wątek. W związku z tym warto wykorzystać opcję cytowania wiadomości, aby zachować kontekst konwersacji. Żeby to zrobić należy nacisnąć i przytrzymać wiadomość, do jakiej chcemy się odnieść. Wyskoczy wtedy okienko i należy kliknąć odpowiedz.

Oznacz jako nieprzeczytane

Jeśli masz w nawyku odczytywać wiadomości, ale zapominasz na nie odpowiedzieć, oznacz je jako nieprzeczytane. Użytkownicy Androida mogą to zrobić przez długie kliknięcie konwersacji i wybranie – oznacz jako nieprzeczytane.

Ukryj wiadomości WhatsApp

Teoretycznie każdy wysłany tekst jest tajemnicą dla Ciebie i rozmówcy. Nie będzie tak, jeśli zostawisz telefon na stole na imprezie wśród znajomych i przyjdzie nowa wiadomość. Ich podgląd możesz ukryć. Wystarczy wejść w ustawienia> powiadomienia> wyskakujące powiadomienia. Wybierz opcję brak powiadomień.

Ustaw tapetę rozmowy

Whatsapp

Aby to zrobić wejdź w ustawienia> czaty> tapeta. Wybierz odpowiedni obrazek z biblioteki tapet lub ze swojej galerii.

źródło: własne

Motyw