Google przypomina, czym wygrywa z Apple, ale z małym błędem

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-27

W ostatnich tygodniach ucichł temat Night Sight, czyli wyjątkowej funkcji Google, która zadebiutowała w 3. odsłonie serii Pixel. Oczywiście wyjątkowej przez chwilę, bo niedługo później okazało się, że coś podobnego wcześniej zrobiło Huawei, a jeszcze później każdy producent to skopiował — z gorszym lub lepszy skutkiem. Niemniej nie zrobiło tego Apple, główny konkurent Google, więc ta druga firma ponownie to wykorzystuje.

Night Sight od Google wygrywa z Apple i ich iPhonem X

Kolejna reklama, która pokazuje, że iPhone X nie potrafi robić zdjęć w nocy. To ma być przekaz tego materiału. Jednak po bliższym przyjrzeniu okazuje się, że to wcale nie iPhone X brał udział w zestawieniu, a iPhone Xs — zaznaczono to w lewym, dolnym rogu. Skąd taki ruch ze strony Google? Być może ze względu na chęć określenia całej „serii” iPhone’ów. Niemniej to nie jedyna kwestia, która jest wytykana gigantowi z Mountain View. Firmie obrywa się, że zdjęcie z Pixela 3 jest po prostu oszukane, bo w rzeczywistości tak ta scena nie wyglądała. Jednak tego typu zderzenie już znamy i znajdzie się wielu przeciwników, jak i zwolenników Night Sight. Niemniej, już udowodniono, że po prostu lubimy jaśniejsze zdjęcia.

Zobacz też: Nowy design Messengera już dostępny dla wszystkich!

Powyższy urywek najprawdopodobniej pochodzi z reklamy, którą Google szykuje na niedzielne Super Bowl. To zawsze okazja dla wielu firm, aby się wyróżnić. Czy Pixele w ten sposób staną się popularniejsze? Zapraszam do dyskusji.

Źródło: 9t05Google • Damian Jaromin

  Gdyby ktoś miał wątpliwości co do trybu Night Sight, to potwierdzam że zdjęcia robione w totalnej ciemni wychodzą jakby były robione w dzień https://photos.app.goo.gl/dYMnZXuUR4PE7t9Z6

  • mico11

   spoko zdjęcia. prawda jest taka, że bez Night sight miałbyś na tych zdjeciach po prostu czarną plamę, jedyne co byłoby widać to jasna plama wokół księżyca.
   druga prawda jest też taka, że zdjęcia w zimie w górach przy księżycowej nocy właśnie tak wychodzą, przy długim czasie naświatlania

 • teges

  Ważne, że jest wybór, czy chcemy mieć „dzień”, czy noc.
  Czasem chcemy mieć jasne, wyraźne zdjęcie, bo nie musi oddać tego co widzimy, np zdjęcie, by komuś coś pokazać, ale jest ciemno.

 • CryKillerPL

  Jak dla mnie to zdjęcie z Pixela jest na maxa prześwietlone o wyglada jakby było robione w dzień a nie w nocy

  • Tomasz Krzyżanowski

   Mi wiele znajomych tez zarzuca, że zdjęcia zrobione night sightem zrobiłem w dzień, a nie w nocy :p
   A to chyba dobrze, jeśli nie pasuje, że wygląda jak w dzień, to mogę zrobić zwykła fotkę.

  • RS2_15237_THE_END

   Jedno i drugie zdjęcie może być niewiarygodne, nie wiemy jak naprawdę ta scena wyglądała dla przeciętnego człowieka.x