Nokia znana jest z tego, że bardzo dba o swoich klientów, co pokazuje za sprawą częstych i regularnych aktualizacji wydawanych dla smartfonów. Dziś upragnionego Androida 9 Pie otrzymała Nokia 5.

Nokia 5 już z Androidem 9 Pie na pokładzie

Wczoraj Juho Sarvikas opublikował na Twitterze listę przedstawiającą terminy, w których poszczególne smartfony Nokii otrzymają aktualizację do Androida 9 Pie. Znalazła się na niej oczywiście tytułowa Nokia 5, która miała dostać nową wersję systemu do końca tego miesiąca. Jak się jednak okazało, aktualizacja już została udostępniona. Mowa tutaj oczywiście o Nokii 5 z 2017 roku, smartfonie z niskiej półki cenowej i wydajnościowej. O „dobrej nowinie” ponownie poinformował Juho Sarvikas na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz także: Oppo z serwisem w Polsce. Nie będzie konieczne wysyłanie smartfonów do Chin

Jak można zobaczyć w powyższym filmiku, Nokia 5 z początku działała na Androidzie Nougat, później otrzymała aktualizację do Oreo, a teraz pierwsi użytkownicy dostają Androida 9 Pie. „Pierwsi”, ponieważ aktualizacje takie jak te zwykle rozprowadzane są falami, co oznacza, że nie każdy otrzyma je w tym samym czasie. Nokii należy się ogromna pochwała – w świecie Androida nieczęsto zdarza się, by smartfon z najniższej półki dostał aż trzy duże aktualizacje.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.