google android q ciemny motyw

Android Q trafił do Sieci! Zobacz, co się zmieniło

Newsy

Wielu z Was z pewnością jeszcze czeka, aż producent Waszego smartfona zdecyduje się wydać Androida Pie. Niektórzy wspominają też, że czekają na Oreo. Tymczasem nadchodzi Android Q ze swoimi nowościami. Na Google I/O 2019 lub chwilę wcześniej, Amerykanie zapewne oficjalnie wydadzą nowy system w wersji dla deweloperów. Jednak już dzisiaj do Sieci trafiła wczesna wersja tego systemu, więc przyjrzyjmy się nadchodzącym zmianom.

Nowości i zmiany w Android Q z bardzo wczesnej wersji porównany z Android Pie

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Tak, tak, pojawia się ciemny tryb w Android Q! Dla wielu osób nie jest to nic nowego, ale natywne wsparcie ma pozwolić aplikacjom automatyczne ustawianie się w tej kolorystyce. Pojawia się też nowy system uprawnień, co tak naprawdę najbardziej zaznacza się w Android Q. Tak naprawdę na każdym kroku możemy szczegółowo nimi zarządzać, a także weryfikować, która aplikacja korzysta z danego modułu. Nie zabrakło też mniejszych nowości jak na przykład wbudowana funkcja nagrywania ekranu czy też możliwość usuwania powiadomień tylko poprzez przesunięcie w prawo.

Zobacz też: YouTube zaczyna działać w tle!

Przypominam, że powyższa prezentacja bazuje na naprawdę wczesnej wersji Androida Q. Wszelkie zmiany i inne nowości jeszcze będą dodawane, aczkolwiek widać w jakim kierunku Google chce zmierzać w tym wydaniu Robocika. Niewątpliwie bezpieczeństwo naszych urządzeń mobilnych jest istotne, choć obawiam się, że funkcja informowania o wykorzystywaniu poszczególnych uprawnień może zostać szybko ominięta.

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x