Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Tanie modele Xiaomi wystąp! Android Pie nadchodzi!

1 minuta czytania
Komentarze

Nie od dziś wiemy, że Xiaomi niechętnie podchodzi do aktualizacji swoich smartfonów, jeśli patrzymy na bazowe oprogramowanie. Jeśli spojrzymy na samo wsparcie nakładki MIUI, to mamy do czynienia ze świetnym wsparciem. Jednak nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że aktualizacje MIUI są istotniejsze od aktualizacji samego Androida. Dlatego cieszy mnie fakt, że Chińczycy coraz chętniej wydają nowe wersje Robocika na coraz bardziej różnorodne modele. Tym razem przyszedł czas zaktualizować tanie modele do Androida Pie.

Xiaomi szykuje Android Pie dla swoich tanich modeli

Redmi Note 5

Chińczycy oficjalnie otworzyli zgłoszenia na testy Androida Pie w przypadku następujących urządzeń:

  • Redmi Note 5
  • Redmi 6 Pro
  • Mi 6X
  • Redmi S2

Tak naprawdę mamy do czynienia z modelami stosunkowo popularnymi w naszym kraju. Oczywiście z wyłączeniem Redmi 6 Pro i Mi 6X – ten ostatni znamy lepiej, jako Mi A2 z Android One. Jednak Redmi S2 często polecacie osobom z budżetem do 600 złotych. W przypadku Redmi Note 5 mamy do czynienia z analogiczną sytuacją, ale do około 900-1000 złotych. Zapisy na testy już wystartowały, ale niewątpliwie nie wszyscy się na nie zdecydują — na chińskiej stronie nie ma wzmianki o globalnej dostępności.

Zobacz też: Android Automotive nadchodzi! Volvo Polestar 2 pierwszym reprezentantem.

Oficjalnie, bez testów, w stabilnej wersji Android Pie na powyższe smartfony ma zostać udostępniony jeszcze w tym kwartale. Jakby nie patrzeć, flagowe modele zostały już zaktualizowane, więc przyszedł czas na tańsze propozycje. Pozostaje jeszcze pytanie, co ze starszymi propozycjami? W końcu seria Mi 6 też jeszcze oczekuje na aktualizację.

Źródło: XDA Developers

Motyw