Volvo Polestar 2 pierwszym samochodem z Android Automotive

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-06

O Android Auto z pewnością już słyszeliście. Jest to centrum rozrywki dedykowane samochodom. Jednak Google od zawsze chciało bardziej się zagłębić w komputery pojazdów, co też oficjalnie potwierdzono na I/O w 2017 roku, kiedy to z Volvo i Audio ogłoszono odpowiedni projekt. Android Automotive ma gwarantować większą integrację z systemami samochodów i wreszcie pierwszy z nich nadchodzi.

Android Automotive zadebiutuje w Volvo Polestar 2

Polestar to marka, która zrodziła się z zespołu wyścigowego, a obecnie stanowi odrębną propozycję Volvo w postaci aut elektrycznych. Model Polestar 2 w swojej zapowiedzi ma oferować system Google Android HMI, którego opis idealnie wpisuje się w Android Automotive. O ile sama obsługa, wygląd i rozwiązania to dla konsumentów obecnie zapowiedzi, tak przyjrzyjmy się bliżej Volvo.

volvo polestar 2 tesla model 3 android automotive

Ma to być konkurent Tesli Model 3, który będzie oferował moc 400 KM i zasięg około 480 kilometrów. Polestar 2 ma zostać w pełni zaprezentowany w najbliższych tygodniach, ale do produkcji wejdzie dopiero w przyszłym roku.

Zobacz też: Plany aktualizacji LG do Androida Pie nie napawają optymizmem.

Oczywiście już słyszę informacje o „Układ hamulcowy nieoczekiwanie przestał działać” i o zawieszających się podstawowych funkcjach. Pojawiają się też obawy o bezpieczeństwo, aczkolwiek Google zapewnia, że o wszystko zadbano. Niemniej jestem świadomy, że dopiero w praktyce okaże się, ile dane słowa znaczą.

Źródło: Android Police • Szamajama_Okutasi

  Bałbym się wsiąść do auta, które jest połączone z siecią i z którym przez tą sieć można zrobić wszystko. Może jestem staroświecki, ale będę takich aut unikał póki się da.

 • Andy L

  Panie, za przeproszeniem, autorze czytaj Pan co piszesz albo przestań wciągać.

 • Szymon L

  I przez noc akumulator zleci o 20% xD

  • Variete

   A podczas jazdy wyświetli komunikat: „Electric engine, rozładowuje baterię – wyłączam”. 😀x