samsung galaxy note9

Samsung Galaxy Note9 z oficjalnym Android Pie i One UI — firma przyspiesza

1 minuta czytania
Komentarze

Do niedawna Samsung należał do stosunkowo ubogiej grupy producentów, którzy zwlekali z wydaniem aktualizacji Android Pie na swoje modele. Sytuacja zmieniła się w święta Bożego Narodzenia, kiedy to Koreańczycy niespodziewanie wydali to oprogramowanie dla rodziny Galaxy S9. Z kolei w Sylwestra system trafił do Polski. Tymczasem nadeszła kolejna niespodzianka — tym razem dla użytkowników Galaxy Note9, którzy już mogą poznawać Androida Pie z One UI.

Samsung wyprzedza terminy — Galaxy Note9 dostaje Androida Pie i One UI

samsung galaxy note9 oficjalnie

Według oficjalnych terminów ujawnionych przez Samsunga, Galaxy Note9 miał otrzymać omawianą aktualizację w lutym. Tymczasem już dzisiaj posiadacze tego smartfona mogą zajrzeć do ustawień, sprawdzając czy nie pojawił się nowy system. Tradycyjnie nie we wszystkich krajach pojawiła się aktualizacja. Z pewnością dotyczy to naszych zachodnich sąsiadów, więc sytuacja jest analogiczna do przypadku Galaxy S9 – wtedy też Niemcy byli jednym z pierwszych państw z aktualizacją do Androida Pie z One UI. Nowe oprogramowanie dla Galaxy Note9, oznaczone wersją N960FXXU2CRLT, zawiera styczniową paczkę zabezpieczeń i jest dostępne zarówno dla użytkowników, którzy brali udział w testach, jak i dla wciąż korzystających z Androida Oreo.

Zobacz też: Samsung szykuje głośniki w wyświetlaczach.

Co z Polską? Jeśli harmonogram się powtórzy i po drodze nie wyjdą żadne problemy, to bardzo możliwe, że w przyszłym tygodniu Galaxy Note9 otrzyma Androida Pie w Polsce. Pamiętajmy, że turecki oddział firmy informował o planach dystrybucji na 15 stycznia. Dlaczego Samsung wcześniej podawał, że luty to termin wydania tej aktualizacji? Zapewne jeszcze miesiąc zajmie wdrażanie nowego systemu na wszystkich rynkach.

Źródło: SamMobile

Motyw