Omni – nowe oprogramowanie na bazie Androida od ludzi, którzy opuścili CyanogenMod

1 minuta czytania
Komentarze
omni

Zamiana nieoficjalnego oprogramowania CyanogenMod w prawdziwą korporację spowodowało, że wiele osób mocno związanych z nią porzuciło ten projekt. Komercjalizacja sprawiła, że po odejściu od Cyanogen Inc. zebrała się grupa programistów chcąca stworzyć kolejne nieoficjalne oprogramowanie dostępne dla wielu urządzeń.

Wszystko zaczęło wrzeć od momentu kiedy Steve Kondik za plecami swoich współpracowników zaczął snuć plany o stworzeniu Cyanogen Inc. W tym momencie już pierwsi programiści zamknęli swój wkład w to oprogramowanie. Z czasem umowa z Oppo sprawiła, że kolejna grupa osób odpuściła sobie CyanogenMod. To wszystko i inne aspekty poskutkowało tym, że najważniejsi programiści, którzy opuścili Steve’a Kondika postanowili stworzyć własne oprogramowanie, które w obecnej fazie nosi nazwę „Omni”.

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że nowy nieoficjalny system – według plotek – będzie szczycił się następującym cechami: darmowy, szybki, bezpieczny. W opozycji do CyanogenMod, programistom przyświecają idee niezależności i otwartości.

Niestety, ale to tylko pierwsze informacje jakie pojawiły się w Internecie i w nieoficjalnych źródłach. Osoby, które są bardzo zorientowane w tym temacie nie dają dużych nadziei na świetlaną przyszłość Omni. Spowodowane może to być tym, że CyanogenMod ma o wiele większe i lepsze zaplecze programistyczne w stosunku do obecnych możliwości. Nowe wiadomości zapewne pojawią się razem z uruchomieniem oficjalnej strony internetowej projektu.

źródło: Google+

Motyw