Pocophone F1 sprzedaje się świetnie. Producent pochwalił się wynikami sprzedaży

Kacper Kościański Newsy 2018-12-06

Pocophone F1 to obecnie jeden z najtańszych, a zarazem najbardziej najbardziej opłacalnych flagowców – przy odrobinie szczęścia można go kupić nawet za 1200 zł. Co więcej, w cenie mamy także świetne wsparcie producenta, który w ostatnim czasie dodał m.in. funkcję nagrywania wideo w 960 FPS. Nic więcej dziwnego, że Pocophone F1 sprzedaje się świetnie. Wynikami sprzedaży pochwalono się na Twitterze.

Xiaomi ma co świętować – Pocophone F1 jest swojego rodzaju hitem

Na samym początku przypomnę, że Pocophone jest submarką Xiaomi, a zarazem swoistym eksperymentem tej firmy. Wczoraj Manu Kumar Jain, globalny wiceprezes Xiaomi, opublikował na swoim profilu na Twitterze grafikę, z której możemy wyczytać, że Pocophone F1 sprzedał się w 700 tysiącach sztuk w okresie nieco ponad trzech miesięcy. Z pewnością nie jest to wynik, który powoduje opad szczęki, a raczej potwierdzenie, że eksperyment się udał.

Zobacz także: Przez moment Apple nie było już najwięcej wartą firmą na świecie. Wyprzedził ją inny gigant

Wspomniany smartfon miał być oczywiście bezpośrednim konkurentem dla urządzeń OnePlusa . Jeśli spojrzy się na te wyniki pod takim względem, to można śmiało powiedzieć, że Pocophone F1 jest hitem. Tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że owo urządzenie reprezentuje zupełnie nową markę, która jest na rynku o wiele krócej niż wspomniany OnePlus.

Źródło: Twitter (@manukumarjain) • 0001

  Byłby idealnym telefonem dla mnie gdyby…. Miał NFC, mniejszy nocz jak np. p20 lite czy mate p20 oraz czysty Android (Android one)… Dla mnie byłby numerem 1 🙂

 • łukasz Jedryszczyk

  700 tyś to nawet w Indiach szału nie było

 • pimpim

  Poczekam ma poco 2. Bez nocza

 • stark2991

  Ja rozumiem, że to nowa marka, chociaż założona przez giganta, ale tylko 700 tysięcy? Ludzie najwidoczniej traktują go jako średniaka z mocnym procesorem, i wolą dopłacić do czegoś bardziej kompletnego.

  • Dark1

   Bo poco nie ma wyrobionej renomy, nie będzie bił rekordów od tak

   • stark2991

    Nie chodzi o rekordy. A reklamują się jako „Poco by Xiaomi”, więc niepotrzebna tu jakaś duża renoma

  • teges

   Bo jakby nie patrzeć, to za 50-60 dolarów więcej mamy Mi8 i Mi Mix 2s, które wygrywają aparatem, NFC, obudową, wyglądem, ekranem. Dużo dodatków za dodatkowe $50.x