Motorola One otrzymuje Androida 9 Pie!

Adrian Celej Newsy 2018-11-27

Motorola One zadebiutowała z Androidem Oreo na pokładzie. Choć urządzenie było świetne i tanie, to fakt wykorzystania lekko nieświeżego systemu trochę psuł wrażenia. Ten stan rzeczy nie trwał zbyt długo, omawiany telefon otrzymał aktualizację do Androida Pie.

Aktualizacja Motoroli One do Androida 9

android 9 pie konfiguracja oficjalnie

Motorola poinformowała dziś o wydaniu aktualizacji do Androida 9 dla modelu One. Aktualizacja jest już dostępna w trybie OTA, wyszukacie ją za pomocą wbudowanego narzędzia. Jakich zmian możemy się spodziewać? Jak wiadomo Motorola One należy do programu Android One, a więc system musi być przeniesiony w prawie niezmienionej formie, lista zmian jest analogiczna do tych w głównym wydaniu Androida. Nic nie wiadomo na temat ewentualnych zmian w nakładce producenta.

Zobacz też: Oto smartfony, na których zainstalujesz Android Pie — bez łaski producenta

W chwili obecnej Android Pie jest jeszcze rzadkością, producenci nie śpieszą się z aktualizacjami. Tymczasem telefon z dolnych granic średniej półki otrzymuje najnowszy system i to w krótkim czasie. Owszem, jest to zasługa programu Android One, jednak łącząc wszystko razem dobry telefon stał się jeszcze lepszy. Warto tylko wspomnieć, że Android One to gwarantowane aktualizacje przez 3 lata.

Źródło: informacja prasowa  • Wiktoria Grabiec

    no i gra, w ogóle motorola one to super model, i aktualizacje systemu się bardzo przydają. no i nie kosztuje dużo 😉

  • Marucins

    A OnePlus 3-5 Dalej czeka…

  • Qba

    Nokia 7.1 też dostała 9 piex