Microsoft Surface 2 andromeda

Andromeda w końcu ujrzy światło dzienne? Składany smartfon Microsoftu na horyzoncie

1 minuta czytania
Komentarze

Ile razy słyszeliście już, że Microsoft powróci do tworzenia smartfonów? 5, 10, 15? Na pewno niejednokrotnie. Jednak od ostatniej tego typu wzmianki minęło już trochę czasu, więc czas przypomnieć o projekcie Andromeda. Elastyczny model już jest tak do znudzenia przesuwany, że może tym razem składany Surface ujrzy światło dzienne? Tego Wam nie gwarantuję, ale zawsze warto Was poinformować o możliwościach. Dlatego tym razem zajrzyjmy do… książki. Tak, książki „Beneath a Surface”, która została napisana przez Brada Samsa — dziennikarza, który jest blisko związany z Microsoftem.

Microsoft Andromeda — składany smartfon, który uzupełni serię Surface

andromeda microsoft surface phone windows 10

Dlaczego w książce szukamy odpowiedzi na pytanie o premierę mitycznej Andromedy? Cóż, ponieważ jest tam wzmianka o niej. Według autora składany smartfon z Redmond zostanie przedstawiony w 2019 roku. Dodatkowo pojawiają się pierwsze wzmianki techniczne — jednostka obliczeniowa zostanie dostarczona przez AMD, a ramki wokół specjalnego wyświetlacza mają być nad wyraz cienkie. Oczywiście na pokładzie nie pojawi się Android, a specjalna wersja Windowsa 10. Jak można wyczytać w książce, omawiane urządzenie jest tworzone, aby pomóc z frustrującymi elementami użytkowania smartfonów.

Zobacz też: Nie wszystko, co nowe musi być lepsze — na przykładzie funkcji Androida.

Czy potrzebujemy takiego urządzenia? Na pewno. Czy Microsoft potrzebuje takiego urządzenia? Skoro powstaje, to zapewne tak, ale już doskonale widać, że gigant z Redmond zmienił swój profil. Firma teraz kładzie więcej uwagi na usługi, aniżeli sprzęt. Niemniej projekt Andromeda, składany Surface to coś nad wyraz wyjątkowego.

Źródło: Tom`s guide

Motyw