NSZ-GU1-BRAVIA-Smart-Stick_2-Copy-1024x768
„Co jest w telewizji? Cokolwiek tylko zechcesz.” – tak Sony komentuje swój najnowszy produkt z rodziny Google TV, którego prezentacja odbyła się w San Diego. Bravia Smart Stick zaskakuje swoimi rozmiarami, ale posiada również ogromną wadę.

Premiera tego urządzenia miała odbyć się w minioną niedzielę, ale Sony postanowiło dopiero kilka dni później przekazać zainteresowanym możliwość z korzystania z kolejnego urządzenia wspierającego Google TV. Czy warto było czekać? Bravia Smart Stick w swoich małych rozmiarach mieści 8GB pamięci, na której możemy instalować wszelkie aplikacje ze sklepu Google Play, a także znajdziemy kilka preinstalowanych programów autorstwa Sony, których nie znajdziemy u konkurencji. Interesujący wydaje się pilot, który po jednej stronie mieści najważniejsze klawisze oraz touchpad, a z drugiej znajdziemy klawiaturę QWERTY.

Sony-NSZ-GU1-BRAVIA-Smart-Stick-side_w.-remote-Copy-1024x768

Niemniej jednak nie jest to urządzenie idealne. Tak naprawdę to ta wiadomość dotyczy tylko posiadaczy tegorocznych telewizorów z portem MHL marki Bravia, gdyż nie ma możliwości podłączenia Bravia Smart Stick do urządzenia bez loga Sony.

Produkt Google TV od Japończyków powinien powoli pojawiać się w sklepach. Cena w amerykańskich oddziałach wynosi 149$, czyli około 460zł.

 

źródło: blog.sony.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.