Sony zaprezentowało Bravia Smart Stick

mm Łukasz Pająk Newsy 2013-09-19

NSZ-GU1-BRAVIA-Smart-Stick_2-Copy-1024x768
„Co jest w telewizji? Cokolwiek tylko zechcesz.” – tak Sony komentuje swój najnowszy produkt z rodziny Google TV, którego prezentacja odbyła się w San Diego. Bravia Smart Stick zaskakuje swoimi rozmiarami, ale posiada również ogromną wadę.

Premiera tego urządzenia miała odbyć się w minioną niedzielę, ale Sony postanowiło dopiero kilka dni później przekazać zainteresowanym możliwość z korzystania z kolejnego urządzenia wspierającego Google TV. Czy warto było czekać? Bravia Smart Stick w swoich małych rozmiarach mieści 8GB pamięci, na której możemy instalować wszelkie aplikacje ze sklepu Google Play, a także znajdziemy kilka preinstalowanych programów autorstwa Sony, których nie znajdziemy u konkurencji. Interesujący wydaje się pilot, który po jednej stronie mieści najważniejsze klawisze oraz touchpad, a z drugiej znajdziemy klawiaturę QWERTY.

Sony-NSZ-GU1-BRAVIA-Smart-Stick-side_w.-remote-Copy-1024x768

Niemniej jednak nie jest to urządzenie idealne. Tak naprawdę to ta wiadomość dotyczy tylko posiadaczy tegorocznych telewizorów z portem MHL marki Bravia, gdyż nie ma możliwości podłączenia Bravia Smart Stick do urządzenia bez loga Sony.

Produkt Google TV od Japończyków powinien powoli pojawiać się w sklepach. Cena w amerykańskich oddziałach wynosi 149$, czyli około 460zł.

źródło: blog.sony.com


 • plisken

  Do tego jeśli w komplecie będzie pilot to cena wychodzi podobna do MK802IV 🙂

 • plisken

  Faktycznie cena spora, jeśli jednak sprzętowo będzie dość mocny i faktycznie będzie możliwość wpięcia go między jakieś urządzenie, a TV (użycie HMDI in) to może się skuszę.

 • marcus1212

  Śmieszą mnie takie produkty tylko dla entuzjastów marki. To ślepa uliczka.

  • the_bart123

   no cena z kosmosu za takie cos – cane MK802IV wraz z klawiatura to jakos polowa tej ceny

   ciekawe jakie to ma bebechy