wyciecie w wyswietlaczu 2019 rok moda

Oto przyszłoroczna moda na wycięcia w wyświetlaczu – czy właśnie tego oczekujemy?

2 minuty czytania
Komentarze

W tym roku zostaliśmy przez niemalże każdego producenta obdarowani wycięciami w wyświetlaczu. Nie da się ukryć, że już przywykliśmy do nich, choć niektóre firmy wciąż pokazują, co to znaczy „zły notch”. Od razu na myśl przychodzi mi Xiaomi, które w między innymi Mi 8 i Pocophone F1 sprawiło, że straciliśmy ikony powiadomień. Niemniej dążenie do minimalizacji ramek, więc też wspomnianych wycięć wciąż trwa. Nadchodzi nowa technologia, więc też nowe trendy na wycięcia w wyświetlaczu.

Wycięcia w wyświetlaczu będą zdecydowanie mniejsze

Jak podaje Ice Universe, na przyszły rok szykowana jest nowa technologia notchy. Wszystko sprowadza się do wycięcia otworu na sam aparat, który z każdej strony ma otaczać ekran. Jest to niewątpliwie rozwinięcie tego, co na samym początku pokazał Essential Phone, a teraz kontynuuje chociażby Oppo i niedługo OnePlus 6T. Autor powyższego tweeta zadaje słuszne pytanie – które miejsce jest najlepsze? W mojej opinii centralnie umieszczony otwór ma szansę dać największe pole do popisu producentom i programistom. Dostosowanie Androida do unikania rogów może nie być takie łatwe, a dla niektórych niekoniecznie musi być ładne. W końcu przed premierą Mi Mix 2S pojawiały się grafiki, które pokazywały podobne rozwiązanie, ale z całkowitym wycięciem ekranu w tym miejscu.

Zobacz też: Już dziś możesz sterować domem za sprawą polskiego systemu.

Pojawia się też dodatkowe pytanie – czy to będzie moda dla wszystkich czy też tylko topowe modele będą stosowały takie rozwiązania? Jakby nie patrzeć, równie dobrze to najsłabsze modele, bez dodatkowych czujników i aparatów mogą się wpasować w ten trend.

źródło: Reddit, Twitter

Motyw