Znamy ceny Sony Xperii Z1 i obiektywów QX-10 oraz QX-100

Łukasz Pająk Newsy 2013-09-06

SONY DSC
Najważniejsze konferencje podczas targów IFA już za nami, nasi reprezentanci pojawili się na wielu z nich. Nie zabrakło ich również na premierze najnowszych modeli japońskiej marki Sony. Poznaliśmy nowego topowego smartfona oraz dwa akcesoria.

Jednak na prezentacji nie padły żadne słowa o cenach zaprezentowanych urządzeń. Na szczęście sprzedawcy z Niemiec i Wielkiej Brytanii nie czekają na ruch Sony i sami mówią ile należy przygotować gotówki, aby zakupić jedną z nowości Japończyków. Otoczka całej konferencji dotyczyła fotografii toteż nie dziwne, że zobaczyliśmy Xperię Z1, czyli phamerę z zaawansowaną optyką. Według dostarczonych informacji cena nowego topowego modelu Sony ma wynosić około 2900zł na starcie. Sporo, ale dla porównania konkurencyjna Nokia Lumia 1020 również została wyceniona na podobnym poziomie.

Na konferencji Sony poznaliśmy jeszcze dwa akcesoria jednej kategorii, które są przeznaczone dla smartfonów z Androidem i iOS. Są to dodatkowe obiektywy QX-10 i QX-100, których cena ma kształtować się na poziomie odpowiednio: ~820zł i ~1640zł.

Japończycy naprawdę cenią swoje produkty, ale cóż… za jakość się płaci. Jednak doskonale wiemy, że da się stworzyć bardzo interesujące urządzenie dostępne w sprzedaży za niską cenę – mowa o Xiaomi Mi3.

źródło: TheDroidGuy.com


 • titus78

  W plebiscycie tvp na najlepszego piłkarza w meczu z Czarnogórą w regulaminie plebiscytu widnieje wartość Xperii Z1 w kwocie 2599 zł. Źródło plebiscyt.tvp.pl. Jak dla mnie to taka cena na starcie jest interesująca?

 • caiser

  nic juz nie rozumiem w takim razie… wczoraj bylem w euro rtv agd, przy mnie pracownik sprawdzal na liscie produktow i cena przy xperii z1 wynosila 2599 zl…. niestety nie bylo zadnej daty premiery, ale cena widniala

  • Łukasz Pająk

   Być może w Polsce będzie taniej…

   • caiser

    ok, jest juz w sprzedazy w euro, stowe drozszy od tego, co widzialem, czyli 2699… nie jest tak zle…

    • caiser

     tylko kto mi teraz powie- g2, czy z1? 😀

 • Singularity

  ceny standardowe można powiedzieć 😉

  ciekawe czy w PL będą dawać Smartwatch2 do zamówień przed premierowych za darmo jak to w jakimś ogłoszeniu było z zagranicy

 • dzaga

  Targi IFA trwaja od 6-11 wiec raczej nie minely

  • dzaga

   Edit juz poprawili xD

  • Łukasz Pająk

   Nieścisłość myślowa, poprawione 😉x