nokia 6.1 plus

Z najnowszą aktualizacją nie ukryjesz już notcha w Nokii 6.1 Plus

Newsy

Notch – jedni go lubią, inni nie (tych jest zdecydowanie więcej). Nokia 6.1 Plus jest pierwszym smartfonem tego producenta, który owe wcięcie posiada. Pewnym standardem w branży stała się możliwość jego ukrycia – dotychczas taka opcja w Nokii 6.1 Plus była, aczkolwiek z najnowszą aktualizacją będzie trzeba się z nią pożegnać.

Nokia 6.1 Plus już bez możliwości ukrycia notcha

Dokładnie tak – wraz z nadejściem najnowsze aktualizacji zabezpieczeń w Nokii 6.1 Plus nie ukryjecie już notcha. Według Nokii, taka decyzja została podjęta pod naciskiem Google, które zażyczyło sobie ową funkcję usunąć. Powód nie jest znany, aczkolwiek możemy się tylko domyślać, że chodzi tutaj o konflikty z niektórymi aplikacjami. Dla przypomnienia: Nokia 6.1 Plus działa pod kontrolą „czystego” Androida 8.1. Oreo, więc Google ma w tym przypadku bardzo dużo do gadania – ich celem jest, by wszystko działało bez najmniejszych problemów.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Ruszyła przedsprzedaż Sony Xperia XZ3. Na jakie korzyści możemy liczyć?

Cóż, taka decyzja raczej nie spotka się z czyjąkolwiek aprobatą. Dobre w tym wszystkim jest to, że Nokia zapewniła aktualizację do Androida 9 Pie dla wszystkich swoich smartfonów – ta wersja Zielonego Robocika oferuje oficjalne wsparcie dla notcha, a także pozwala go ukryć.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x