nokia 6.1 plus

Z najnowszą aktualizacją nie ukryjesz już notcha w Nokii 6.1 Plus

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Notch – jedni go lubią, inni nie (tych jest zdecydowanie więcej). Nokia 6.1 Plus jest pierwszym smartfonem tego producenta, który owe wcięcie posiada. Pewnym standardem w branży stała się możliwość jego ukrycia – dotychczas taka opcja w Nokii 6.1 Plus była, aczkolwiek z najnowszą aktualizacją będzie trzeba się z nią pożegnać.

Nokia 6.1 Plus już bez możliwości ukrycia notcha

Dokładnie tak – wraz z nadejściem najnowsze aktualizacji zabezpieczeń w Nokii 6.1 Plus nie ukryjecie już notcha. Według Nokii, taka decyzja została podjęta pod naciskiem Google, które zażyczyło sobie ową funkcję usunąć. Powód nie jest znany, aczkolwiek możemy się tylko domyślać, że chodzi tutaj o konflikty z niektórymi aplikacjami. Dla przypomnienia: Nokia 6.1 Plus działa pod kontrolą „czystego” Androida 8.1. Oreo, więc Google ma w tym przypadku bardzo dużo do gadania – ich celem jest, by wszystko działało bez najmniejszych problemów.

Zobacz także: Ruszyła przedsprzedaż Sony Xperia XZ3. Na jakie korzyści możemy liczyć?

Cóż, taka decyzja raczej nie spotka się z czyjąkolwiek aprobatą. Dobre w tym wszystkim jest to, że Nokia zapewniła aktualizację do Androida 9 Pie dla wszystkich swoich smartfonów – ta wersja Zielonego Robocika oferuje oficjalne wsparcie dla notcha, a także pozwala go ukryć.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy