mozilla firefox quantum

Firefox stanie się bezpieczniejszy! Skrypty śledzące przestaną nas nawiedzać

Newsy

Mozilla ewidentnie idzie w dobrą stronę, jeśli patrzymy na rozwój ich przeglądarki internetowej. W zeszłym roku Firefox doczekał się ogromnych zmian, które zostały zebrane pod nazwą Quantum. Drastyczne przyspieszenie nie wszystkim się spodobało, bo pojawiło się kilka pobocznych błędów, ale to nie ostatnie słowo firmy w ramach zmian na lepsze. Teraz przyszedł czas na to, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie. W tym celu pojawia się blokada skryptów śledzących.

Firefox zablokuje skrypty śledzące – oficjalnie w przyszłym roku, dla chętnych już dzisiaj

mozilla firefox

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W przypadku pełnoprawnej wersji przeglądarki, już dzisiaj możecie aktywować odpowiednie zabezpieczenia. Jednak należy korzystać z najnowszego wydania Nightly – w ustawieniach Prywatność i bezpieczeństwo można wybrać opcję All Detected Trackers. Oficjalnie ta zmiana ma być domyślnie aktywowana w Firefoxie o oznaczeniu 65. To wydanie ma zostać oficjalnie udostępnione w styczniu w przyszłym roku. Wtedy też Mozilla oficjalnie zablokuje możliwość śledzenia stron na podstawie ciasteczek. Docelowo ma się pojawić też ograniczenie związane ze skryptami kopiącymi kryptowaluty, ale firma nie podaje jeszcze szczegółów, co do wdrożenia.

Zobacz też: Czy Twój smartfon wspiera ARCore?

Nie chodzi również o bezpieczeństwo – śledzenie użytkownika może po prostu spowalniać działanie stron internetowych. Jeśli Firefox to wykryje, to zablokuje odpowiednie skrypty. Ta funkcjonalność ma pojawić się już w 63. wydaniu programu, który oficjalnie ma ujrzeć światło dzienne w październiku.

 

źródło: Mozilla, Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x