Czy Xperia XZ3 w etui zdradza „brak planów” na rozwój Sony?

Łukasz Pająk Newsy 2018-08-18

Sony, ah Sony. Poematy można już pisać o tym, co ta firma szykuje, jaka jest ich wizja na urządzenia mobilne. Można uważać, że Japończycy mają swoją niszę, ale czy to powinno wiązać się ze spadkiem sprzedaży i zarobków? Sony świetnie radzi sobie z PlayStation, więc czemu nie związać tego z rodziną Xperia? Ok, gdybanie na bok, a tymczasem poznajcie etui, w którym znalazła się Xperia XZ3.

Etui i Sony Xperia XZ3 to oznaka na brak rewolucji

Wcześniej pojawiały się wzmianki, jakoby Sony zdecydowało się na podwójny aparat. Jednak ostatecznie go zabraknie i wciąż to Xperia XZ2 Premium jako jedyna będzie oferować takie rozwiązanie wśród flagowych modeli firmy. Niemniej najprawdopodobniej nie będzie to byle jaka matryca. Wiele teraz wskazuje na to, że Japończycy zdecydują się zastosować swoją matrycę 48 MPx, która nie tylko tą liczbą zaskakuje. Mimo wszystko dodanie kolejnej, do badania głębi, mogłoby dać lepszy efekt. Nie oszukujmy się, Sony nie ma takiej władzy nad Androidem, jak Google, które po prostu szokuje możliwościami fotograficznymi serii Pixel.

Zobacz też: Samsung nie szykuje 5G dla Galaxy S10.

Kolejna możliwość to pojawienie się kolejnych modeli – Xperia XZ3 Compact i Xperia XZ3 Premium – które mogłyby oferować inne zestawy aparatów. Tylko to znowu nie do końca miałoby związek z rozwojem smartfonów Sony.

źródło: GSMArena • kukinda

  Czuć niechęć do smartfonów SONY w tekstach autora.

 • Donald

  Popełniony tekst z rodziny tekstów jakie można znaleźć w Internecie: „zapełnij stronę, będą kliknięcia”

  • Łukasz Pająk

   Komentarz w stylu „napiszę, dostanę plusy”
   +
   drugi, który spróbuje nawiązać do tekstu. Automat czy jak?

   • Donald

    ” „Komentarz w stylu „napiszę, dostanę plusy” ” Gdy bym był bardzo płytkim człowiekiem to pisał bym chyba, hmm bardzo kontrowersyjne, bez składu i ładu komentarze wywołujące burze w szklance wody pod każdym popełnionym tekstem na przykład w ilościach hurtowych tak codziennie. Czy coś takiego ma miejsce? Nie! Jak widać nie jestem automat.

    Panie Łukaszu życzę miłego spędzenia niedzieli.

   • Takaszi

    Och dajże spokój, Donald oczekuje artykułów na poziomie MIT nawet o pieczarkach ;-).

 • Donald

  Co ma etui do rozwoju jakiejkolwiek/konkretnej marki telefonu, przecież etui są na wszystkie smartfony, nawet te które są liderami sprzedaży również wśród flagowców. Czy to ma oznaczać brak rozwoju, ewolucji, rewolucji w produkcji smartfonów od podstaw wszystkich marek producentów smartfonów? moim zdaniem zdecydowanie nie. Co do aparatów fotograficznych w smartfonach a dokładniej ich ilości, to ja wolę jeden a zarazem bardzo dobry aparat, niż dwa, trzy, czy nawet pięć. na koniec takie małe spostrzeżenie, czy w aparatach kompaktowych, lustrzankach mamy na przykład kilka aparatów obok siebie? Nie! To jest po prostu czysty marketing z ilością aparatów w telefonach, oraz sztucznie poprawiający zdjęcia, ingerujący w zięcia.

  • Łukasz Pająk

   Serio skupiłeś się na etui? Pewnie, można chcieć jeden bardzo dobry, ale czy poza Google ktoś takie robi? Oczywiście, że nie. Liczba, nie ilość, aparatów w telefonach to nie czysty marketing, jeśli jest dobrze wykorzystany.

   • Donald

    „Liczba, nie ilość, aparatów w telefonach to nie czysty marketing, jeśli jest dobrze wykorzystany.” Innymi słowy sztuczna ingerencja w zdjęcie, jego naturalność czyli piękno, czyli nie realizm a to już dla mnie jest czysty marketing. Dużo wody w Wiśle jeszcze upłynie zanim będzie można powiedzieć że to już nie jest marketing i co najważniejsze iż sztuczna ingerencja w fotografowany kadr jest reliktem.
    ps.
    I nie skupiałem się tylko na etui jak widać, zresztą po tym co sam pan zauważył pisząc „Pewnie, można chcieć jeden bardzo dobry, ale czy poza Google ktoś takie robi? Oczywiście, że nie. Liczba, nie ilość, aparatów w telefonach to nie czysty marketing, jeśli jest dobrze wykorzystany. Zresztą może i moja to wina, że nie napisałem o tym na początku mojego komentarza bo wówczas za pewne było by odebrane to inaczej.

   • JestLeczNiewiadomoGdzie

    Czytam Twoją odpowiedź i Ty przeczysz sam sobie
    Skoro Google robi bardzo dobre aparty, pojedyncze, to skąd Ci wiadomo, że Sony da ciała?
    Twoje wnioski płyną znikąd a nie z faktów. Tworzysz artykuł „hipotezę” i odpowiedzi „widmo”.

    Moje sympatie tu nie mają nic do znaczenia bo Sony od lat jest na mojej liście życzeń na końcu.
    Wam płacą za taką pracę? Za nierzetelność?
    Aparaty się porównuje mając je w ręku a nie w teorii

    • Łukasz Pająk

     Bazuję na doświadczeniu. Tak, podaję przykład, że można zrobić pojedynczy, dobry aparat i robi to Google stosując rozwiązania, które nie zawitają w Sony. Podaj przykład Xperii, która w ostatnim czasie dominowała nad konkurencją? Napisałem, że jest szansa na sukces z nową matryca, ale znowu nie od dziś wiadomo, że Sony robi świetny sprzęt, ale beznadziejne sterowniki

 • Adrian Markowski

  Czyli decyzja o porzuceniu marki Sony byla slusza, chya ze zrbia cos jak z3c pod wzgledem bateri i wygladu

  • Krzysztof Jankowiak

   Na rzecz czego, tylko Sony projektuje i produkuje jeszcze kompakty, aktualnie z dobrymi bateriami a raczej z dobrą pracą na jednym naładowaniux