Galaxy Note9 już znamy. Kolejna, wielka premiera od Samsunga, na którą możecie czekać, to właśnie Galaxy S10. Różnorakich plotek na temat tego smartfona jest od groma i jeszcze więcej. Jednak warto niektóre przesiać i zobaczyć, co tak naprawdę Koreańczycy szykują. W tym celu niewątpliwie trzeba mieć dobre źródła. Jednym z nich jest pewien pan, ukrywający się na Twitterze jako Ice Universe. W kwestiach informacji odnośnie planów Samsunga próżno szukać lepszych „przecieków”. Tym razem dowiedzieliśmy się o 5G w Galaxy S10, elastycznym smartfonie, połączeniu serii Galaxy S i Galaxy Note, jak i pojedynku z Huawei.

Czy Samsung Galaxy S10 będzie wspierał sieć 5G?

Po kolei. Samsung wyda elastycznego smartfona. To już niemal pewne, ale z roku na rok zawsze coś się przesuwało, zawsze coś było nie gotowe. Tym razem firma mówi o tym otwarcie. Kolejny punkt to plotki o połączeniu rodziny Galaxy Note i Galaxy S – te nabrały rozpędu po porażce Galaxy Note7. Jednak seria ze stylusem nigdzie się nie wybiera. Co z Galaxy S? Być może elastyczny model przejmie jej rolę. Na pewno Galaxy S10 nie będzie wspierał sieci 5G. Jest to poniekąd zrozumiałe – mimo że wszystko jest już ustalone, operatorzy zaczynają budować infrastrukturę, to być może dopiero Galaxy S11 – o ile powstanie – będzie w stanie na szerszą skalę to wykorzystać. Dodatkowo istnieje obawa o stabilność i przegrzewanie.

Mimo wszystko, Samsung przedstawi smartfona ze wsparciem dla 5G w marcu. Siłą rzeczy będzie on ograniczony do wybranych rynków, gdzie będzie to po prostu opłacalne. Nie spodziewałbym się flagowej propozycji. W końcu nowe technologie Koreańczyków bardzo rzadko trafiają na początku do globalnych modeli.

Samsung Galaxy S10 z najlepszymi, trzema aparatami?

Samsung Galaxy S10

Oprócz Ice Universe, w Sieci pojawił się nowy raport, który wskazuje na rozwiązanie potrójnego modułu aparatów w Galaxy S10. W tym wypadku ciężko mówić o dużym prawdopodobieństwie, choć ETNews też rzadko się myli. Otóż następca Galaxy S9 ma zostać wyposażony w trzy obiektywy – standardowy, teleobiektyw i obiektyw szerokokątny. Takie zestawienie dla wielu wydaje się być najbardziej sensownym i właśnie takiego rozwiązania spodziewaliśmy się przedpremierowo w Huawei P20 Pro. Jak wspomniałem wcześniej, Samsung rzadko nowe technologie pokazuje we flagowych modelach. Tym razem pierwszym modelem, który wykorzysta trzy aparaty (32 + 8 + 5 MPx) ma być reprezentant serii Galaxy A, która ma zostać zaprezentowana pod koniec roku. Mimo wszystko prawdziwe możliwości tego rozwiązania, na najwyższym poziomie Samsunga, poznamy dopiero razem z Galaxy S10.

Zobacz też: Pokemon GO z ciekawymi nowościami!

Wspomniany raport ETNews wnosi też, że około 10% firm zdecyduje się na stosowanie potrójnych aparatów. W ślad za Huawei siłą rzeczy pójdzie Samsung, ale też LG. Już dzisiaj znajdziemy wielu producentów tych elementów zapewnia o dostępności stosownych rozwiązań.

źródło: Twitter, GSMArena, ETNews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.