youtube najlepsze smartfony

Które smartfony są najlepsze do oglądania YouTube’a?

2 minuty czytania
Komentarze

Chciałoby się odpowiedzieć na tytułowe pytanie, że każdy. Co bardziej wymagający mogą pokusić się o wyższe rozdzielczości, jak i samą jakość ekranu. Jednak Google, a właściwie YouTube postanowił wyznaczyć grupę urządzeń, które są najlepsze do oglądania filmów. Tak powstał certyfikat Signature Devices, którego zadaniem jest wskazanie urządzeń nie stawiających żadnych ograniczeń w korzystaniu ze wspomnianego serwisu.

Najlepsze smartfony do oglądania YouTube’a

google youtube logo

Zacznijmy od tego, co tak naprawdę musi spełnić dane urządzenie, aby uzyskać miano Signature Device. Telefon musi wspierać HDR, wyświetlanie filmów w wysokiej liczbie klatek na sekundę, wspierać certyfikaty DRM, obsługiwać rozdzielczości 4K czy też obsługiwać kodeki nowej generacji. W zamian możemy być pewni, że skorzystamy ze wszystkich możliwości YouTube’a takich, jak filmy w 360 stopniach, w 60 klatkach na sekundę, w 4K i z HDR. Nowe kodeki, które zostaną wdrożone w 2019 roku mają sprawić, że będziemy zużywać mniej transferu, podczas gdy jakość obrazu będzie wyższa. Teraz najważniejsze – które urządzenia są zgodne z tym certyfikatem? Oto lista:

 1. Samsung Galaxy Note9
 2. Sony Xperia XZ2 Premium
 3. HTC U12+
 4. OnePlus 6
 5. LG G7 ThinQ
 6. Xiaomi Mi 8
 7. Sony Xperia XZ2
 8. Sony Xperia XZ2 Compact
 9. Nokia 8 Sirocco
 10. Xiaomi Mi Mix 2S
 11. Samsung Galaxy S9
 12. Samsung Galaxy S9+
 13. Google Pixel 2
 14. Google Pixel 2 XL
 15. Huawei Mate 10 Pro
 16. Samsung Galaxy Note8
 17. LG V30
 18. Samsung Galaxy S8
 19. Samsung Galaxy S8+

Na liście próżno szukać modeli z iOS na pokładzie. Dziwi też brak chociażby serii P20 od Huawei. Kryteria do uzyskania miana Signature Device będą zmieniać się raz na rok. Tym sposobem YouTube chce cały czas podnosić swoje standardy.

Zobacz też: Jak włączyć ciemny motyw na YouTube?

Producenci mogą zgłaszać się na stronie projektu w celu wyrażenia chęci przetestowania ich urządzeń w ramach zdobycia certyfikatu Signature Device.

źródło: YouTube

Motyw