Nie jestem fanem smartfonów z klawiaturami QWERTY, ale też nie interesują mnie – jako konsumenta – modele z małymi wyświetlaczami. Wręcz przeciwnie – podobają mi się propozycje pokroju Xiaomi Mi Max 3 czy też Honor Note 10. Jednak to nie wyklucza tego, że mogę podziwiać firmy za to, że starają się dbać o konsumentów, których wymagania nie pozwalają na szeroki odbiór. Takie właśnie jest BlackBerry, które modelem KEY2 potwierdza, że widzi potrzebę łączenia tradycyjnych smartfonów z biznesowym profilem, co też wiąże się z bezpieczeństwem. Nie można też zapomnieć o wytrzymałości – wspomniany model nie może sobie pozwolić na „wpadki”.

Wytrzymałość BlackBerry KEY2 poddana próbie – lepsza od poprzednika?

Jeśli dobrze pamiętacie, to w zeszłym roku KEYone został bardzo ciepło przyjęty, ale pojawiły się problemy z wypadającym wyświetlaczem. Nie trzeba było nawet używać takiej siły, jaką stosuje Zack na swoich filmach. Po prostu klej nie wytrzymywał, co zostało później poprawione, a feralne egzemplarze wymienione. Jak mogliście obejrzeć, KEY2 jest zdecydowanie solidnym smartfonem. Niemalże pod każdym względem lepszy od poprzednika.

Zobacz też: Jak pozbyć się reklam na pasku powiadomień?

Czy KEY2 odniesie sukces rynkowy? W swojej skali zapewne tak – póki co zdobywa bardzo dobre opinie, a zainteresowani tego typu modelami po prostu nie mają innego wyboru. Niemniej jednak taką postawą BlackBerry może przyciągnąć też nowych konsumentów. Pod warunkiem, że KEY2 Lite nie stworzy wewnętrznej konkurencji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.