BlackBerry skupia się teraz przede wszystkim na oprogramowaniu. Częścią techniczną zajmuje się chińskie TCL, więc ta sama firma, która jest odpowiedzialna za teraźniejsze Alcatele. Mimo wszystko Kanadyjczycy długo starali się ożywić swój autorski system zanim zdecydowali się na rozwój Androida. Model Priv został bardzo ciepło przyjęty, ale zdecydowanie większym hitem okazał się KEYone, którego uznałem za jednego z najlepszych z targów IFA. Następca, KEY2 nie jest wielką rewolucją, ale zbiera świetne recenzje. W takim razie czemu nie rozwinąć tego sukcesu?

BlackBerry KEY2 Lite w drodze? Evan Blass potwierdza

Co ciekawe możliwe, że też pojawi się odmiana Mini, ale powyżej ewidentnie mamy do czynienia z wersją Lite. Będzie dostępna w następujących wersjach kolorystycznych – czerwona, niebieska i miedziana (widoczna powyżej). Tył z tworzywa sztucznego zawsze będzie czarny – barwy mają stanowić różnorakie akcenty. Póki co nic nie jesteśmy w stanie powiedzieć na temat specyfikacji. Pamiętając, że BlackBerry KEY2 napędzany jest Snapdragonem 660, KEY2 Lite może wykorzystywać… Snapdragona 450?

Zobacz też: Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge z ciekawą aktualizacją od Samsunga

Możliwości jest wiele, ale też będzie liczyć się cena. W przypadku tego typu urządzeń wydajność nie gra głównej roli, ale kwota, jaką trzeba wydać już może. Pierwowzór kosztował w momencie premiery 649 dolarów, więc ile powinien kosztować BlackBerry KEY2 Lite?

 

źródło: Crackberry, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.