trump google

Wpisujesz „idiota”, wyskakuje Donald Trump. Internauci zmanipulowali wyszukiwarkę

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Umówmy się – Donald Trump nie jest ulubionym prezydentem większości Amerykanów. 45 przywódca Stanów Zjednoczonych znany jest z głupich pomysłów, szydery i braku klasy (swoją drogą, wystarczy cofnąć się „dziesięć prezydentów wstecz”, do czasów Johna F. Kennedy’ego, by zobaczyć jak wielka przepaść dzieli tych dwóch). Internauci postanowili więc nieco zmanipulować wyszukiwarkę, by zrobić na złość kontrowersyjnemu miliarderowi.

Wpisujesz „idiota”, wyskakuje Donald Trump

Co prawda bardziej „idiot”, aczkolwiek wpisując „idiota” także trafimy na niektóre zdjęcia Trumpa. Zobaczcie sami:

Trump idiot

To nie żart ani fotomontaż – jeśli w wyszukiwarce Google Grafika wpiszecie słowo „idiot”, wyskoczą Wam różne wcielenia Donalda Trumpa. Zastanawiacie się jak do tego doszło? Już tłumaczę. Otóż przy okazji protestów podczas wizyty prezydenta USA w Wielkiej Brytanii jako wyraz sprzeciwu promowano piosenkę „American Idiot” zespołu Green Day. Internauci szybko zaczęli kojarzyć jej tytuł właśnie z Trumpem i zaczęli starania, by wzmocnić pozycje słów „idiota” i „Trump” w Google. Rozpoczęli oni linkowanie zdjęć miliardera na frazę „idiot”, no i… udało się. Akcję przeprowadzili w większości użytkownicy Reddita.

Zobacz także: Chciałeś kupić Honora 7C za złotówkę? Mogłeś paść ofiarą oszustwa!

Choć algorytmy Google’a wciąż nie są nam do końca znane, to internautom i tak udało się osiągnąć zamierzony cel i wypozycjonować „Trumpa idiotę” na pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Takie akcje nie są jednak niczym nowym, bo tego typu manipulacje stosowano już wcześniej. Osobiście przyznam, że cała akcja nieźle mnie rozbawiła. Kiedy zobaczyłem informację o tym wszystkim gdzieś w odmętach internetu, pomyślałem, że to fotomontaż. Nieźle się zdziwiłem (i uśmiechnąłem), gdy okazało się, że jednak nie.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy