Zaskoczenie roku? LG Q6 dostaje aktualizacje do Androida Oreo 8.1

Kacper Kościański Newsy 2018-07-10

LG Q6 to powiedzmy sobie szczerze, niezbyt udany smartfon, który swoją popularność zdobył głównie dlatego, że jest wciskany u wielu operatorów. Snapdragon 435, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej to zdecydowanie nie jest szczyt marzeń. Ba, LG Q6 jest zwykłym budżetowcem, który na start kosztował… 1499 zł. Dziwne więc, że firma zdecydowała się wydać dla niego aktualizację do Androida Oreo 8.1.

LG Q6 aktualizacja do Androida Oreo

LG Q6 zadebiutował z Androidem Nougat 7.1 na pokładzie. LG znane jest z tego, że aktualizacje wydaje dość późno nawet dla flagowych modeli, więc mało kto sądził, że firma wypuści Oreo dla budżetowego Q6. Owa aktualizacja jest już wdrażana w Korei Południowej, więc trochę potrwa, zanim trafi ona w inne rejony świata, w tym do Polski. Zmian będzie sporo – w ich skład wchodzi m.in. dźwięk stereo DTS:X 3D i nowe opcje LED aparatu.

Zobacz także: Dzieci składają iPhone’y za 70 centów na godzinę. Katorżnicza praca i wyzysk w Foxconnie

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy aktualizacja trafi do Polski. Możemy jednak śmiało założyć, że zajmie to kilka miesięcy. Zmian będzie sporo, więc zdecydowanie jest na co czekać. Osobiście muszę przyznać, że LG naprawdę mnie zaskoczyło. Pozytywnie.

Źródło: phonearena • Szunaj Lobos

  Dzisiaj dostałem 8.1

 • WAL ZUR

  Pan Kacper jest niezbyt udany a nie Q6

 • G6 dostał w Kanadzie funkcje AI i aplikację aparatu z G7, czyli do dwóch tygodni będzie w Polsce

 • chomik325

  Po pierwsze – jak budżetowcem można nazywać telefon za 1500 zł w dniu premiery? To, że obecnie jego specyfikacja nie powala (ekran 18:9 to robi się standard, 3GB RAM to totalnie średni wynik, a Snap 435…cóż). Po drugie – przecież wiadomo od dawna i samo LG potwierdzało, że Q6 dostanie Oreo. Nie rozumiem tego zaskoczenia?

  • zaskoczeniem jest wersja 8.1 a nie 8.0 i nowe funkcje

   • chomik325

    To chyba naturalne? To tak czy siak dalej Oreo. Jak było zapowiadane 8.0 to 8.1 po prostu jeszcze nie było. Między 8.0 a 8.1 nie ma jeszcze tak diametralnych różnic. Literka nawet dalej ta sama, nie to co w 5.0 i 5.1 czy 4.3 a 4.4. 😉 A co do tych „nowych funkcji” – też nie były do końca znane wcześniej. Tak czy siak – to nie zasługuje na miano „zaskoczenia ROKU”.

 • Dragon84

  No właśnie teraz jestem też zaskoczony że taki smartfon dostaje orero gdy wiele lepszych smartfonów ma ciągle nougat.

 • stark2991

  W końcu obiecywali lepsze wsparcie, więc pora zacząć się wywiązywać. Taki model jak najbardziej powinien taką aktualizację dostać.

 • MarcinS

  1499 zł to budżetowiec!? :O

  • TaktycznaZmyłka

   Jest budżetowcem pod względem technicznym. Autor podkreślił, że telefon był przepłacony. Czytanie ze zrozumieniem się kłania…

   • MarcinS

    „Ba, LG Q6 jest zwykłym budżetowcem, który na start kosztował… 1499 zł. Dziwne więc, że firma zdecydowała się wydać dla niego aktualizację do Androida Oreo 8.1.” Ludzie wystarczająco dużo płacili, żeby KUPIĆ sobie tę aktualizację, więc nic dziwnego, że się pojawiła. Zwraca uwagę na wysoką cenę i nie powinien się dziwić, że dostał aktualizację.

    • luqi

     Ludzie płacili więcej i nie mieli wsparcia, cena nie oznacza lepszego wsparcia. Cenią nie wiele znaczy jeśli chodzi o wsparcie, tu raczej chodzi o producenta czy to telefonu lub procesora jak w przypadku mediateka

  • Devil_Dragos

   Q6 anie G6x