ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lg q6

Zaskoczenie roku? LG Q6 dostaje aktualizacje do Androida Oreo 8.1

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

LG Q6 to powiedzmy sobie szczerze, niezbyt udany smartfon, który swoją popularność zdobył głównie dlatego, że jest wciskany u wielu operatorów. Snapdragon 435, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej to zdecydowanie nie jest szczyt marzeń. Ba, LG Q6 jest zwykłym budżetowcem, który na start kosztował… 1499 zł. Dziwne więc, że firma zdecydowała się wydać dla niego aktualizację do Androida Oreo 8.1.

LG Q6 aktualizacja do Androida Oreo

LG Q6 zadebiutował z Androidem Nougat 7.1 na pokładzie. LG znane jest z tego, że aktualizacje wydaje dość późno nawet dla flagowych modeli, więc mało kto sądził, że firma wypuści Oreo dla budżetowego Q6. Owa aktualizacja jest już wdrażana w Korei Południowej, więc trochę potrwa, zanim trafi ona w inne rejony świata, w tym do Polski. Zmian będzie sporo – w ich skład wchodzi m.in. dźwięk stereo DTS:X 3D i nowe opcje LED aparatu.

Zobacz także: Dzieci składają iPhone’y za 70 centów na godzinę. Katorżnicza praca i wyzysk w Foxconnie

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy aktualizacja trafi do Polski. Możemy jednak śmiało założyć, że zajmie to kilka miesięcy. Zmian będzie sporo, więc zdecydowanie jest na co czekać. Osobiście muszę przyznać, że LG naprawdę mnie zaskoczyło. Pozytywnie.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy