Xiaomi kończy spór sądowy z InterDigital

Xiaomi świętuje po wejściu na giełdę. Firma jest warta trzy razy więcej niż całe LG!

1 minuta czytania
Komentarze

Xiaomi weszło na giełdę, a inwestorom zrzedły miny. Cena za akcje została początkowo ustalona na 17 dolarów hongkońskich. Po tej cenie udało się zebrać od inwestorów aż 4,72 mld dolarów, co jest najlepszym wynikiem w branży technologicznej od ponad 4 lat.

Wartość giełdowa Xiaomi

Dobra passa nie może jednak trwać zbyt długo, gdyż wartość Xiaomi na otwarciu sesji spadła do 16 dolarów hongkońskich, czyli o 6% poniżej ceny startowej. Na szczęście niedługo później sytuacja się poprawiła, a spadek zmniejszył się do 3%.  Zastanawiacie się pewnie, na ile wyceniane jest całe Xiaomi. Otóż według IPO, aż 50 miliardów dolarów, czyli aż 3 razy więcej od LG!

Xiaomi jest już prawdziwym branżowym gigantem. Oczywiście firma nie ma najmniejszych szans z innymi wielkimi spółkami typu Samsung czy Apple, jednak należy wziąć pod uwagę, że Xiaomi jest stosunkowo młodą firmą i nie działa jeszcze na taką skalę.

Zobacz także: Ogromny wyzysk w fabrykach Foxconna, gdzie produkowane są m.in. iPhone’y

3 razy więcej niż LG? Pomyślcie o tym przez chwilę. Xiaomi ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jeśli firma nie zaliczy po drodze jakiejś ogromnej wpadki, to być może już wkrótce przegoni kolejną konkurencyjną spółkę. To już nie te czasy, kiedy Xiaomi było malutką chińską firmą. Teraz trzeba się z nimi liczyć.

Źródło: androidpolice

Motyw