Firma analityczna Counterpoint co miesiąc dostarczam nam informacje o najlepiej sprzedających się smartfonach w danym okresie. Tym razem nie było inaczej, jednak wynik badania raczej nikogo nie zaskoczy.

Apple znowu na szczycie

Najlepiej sprzedającym się smartfonem w maju był… oczywiście, że iPhone 8. Czy kogoś to w ogóle dziwi? Zapewne nie, bo Apple jest już tak znane i ma tak wielkie grono oddanych fanów, że cokolwiek firma by nie wypuściła, to i tak będzie się świetnie sprzedawać.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Galaxy S9 Plus od Samsunga. Różnica w wynikach pomiędzy tymi urządzeniami była marginalna, ale jednak. Trzecie miejsce zajął iPhone X, a czwarte Xiaomi Redmi 5A, który ku zaskoczeniu wielu osób, królował w marcu.

Zobacz także: Masz Galaxy S8 / S8+ lub Note8? Samsung przygotował dla Ciebie niespodziankę

Piąte, honorowe miejsce zajęła większa wersja iPhone’a 8 („Plus”). Dla porównania – najnowsze iPhone’y zgarnęły w maju w sumie 6,8 % rynku, a duet Galaxy S9 tylko (lub aż) 4,9 %. Wynika z tego, że co najmniej jeden na 9 sprzedanych smartfonów w maju był flagowcem Apple, albo Samsunga.

Jestem bardzo ciekawy, jak wyniki zmienią się po premierze wyczekiwanego Note’a9. Zastanawia mnie, czy wtedy też Apple będzie na pierwszym miejscu. A Wy co o tym sądzicie?

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.