Jaki smartfon sprzedawał się najlepiej w marcu? Odpowiedź zaskakuje

Kacper Kościański Newsy 2018-05-18

Według firmy analitycznej Counterpoint Research, najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie w marcu tego roku był… Redmi 5A od Xiaomi. Zaskakujące, prawda?

Redmi 5A można kupić już za niecałe 500 zł, co tylko potwierdza, że wiele osób wciąż preferuje tanie urządzenia. Pokazuje to też, że Xiaomi udało się wyrobić naprawdę silną pozycję. Zapewne wielu z Was spodziewało się, że tytuł najlepiej sprzedającego się smartfona w marcu będzie należał do któregoś z iPhone’ów lub Samsungów. Nic bardziej mylnego.

Zobacz także: Nadchodzi Surface dla mas

Counterpoint Research zaznaczyło ponadto, że po raz pierwszy w historii to właśnie smartfon od Xiaomi zajął pierwsze miejsce w tej kategorii. Nie da się ukryć, że zbliża się złoty okres dla tej firmy, która swoją drogą całkiem niedawno wskoczyła na czwarte miejsce na liście największych producentów smartfonów. Dzisiejsza wiadomość tylko to potwierdza.

Źródło: androidauthority  • EsiuWWW

    Xiaomi 5A to w zasadzie 4A z większym ekranem. Jako posiadacz tego drugiego napiszę że jestem z niego zadowolony. Nie jest to cud techniki, ale na codzień się sprawdza. Nie muli, nie wiesza. Jak ktoś nie potrzebuje NFC i jest w stanie przełknąć gorszy aparat, to urządzenie jak za tą cenę jest ok. A jak ktoś ma większe wymagania to wiadomo że musi rozejrzeć się za czymś innym.

  • Grzmotoruchacz2000

    Co w tym zaskakującego? Wystarczy śledzić rynek i nie być oderwanym od rzeczywistości. Telefon oferuje zadawalające jak na obecne standardy parametry oraz dobrą cenę to się sprzedaje. To samo było z Nokią 5230, która też demonem szybkości ani mistrzem w żadnej dziedzinie nie była, a chyba jeszcze nie wyprodukowano smartfona, który przebiłby ją jeśli chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy.x