Multiplatforma Google, opierająca się na Gmailu jest jedną z najlepszych na świecie. Jednak daleko jej do ideału. To, co zawsze mnie w niej przerażało, to konieczność znalezienia czegokolwiek w ustawieniach lub spersonalizowanie poszczególnych funkcji. Niezależnie, czy mówimy o wspomnianej poczcie, arkuszach, dokumentach czy też nawet Mapach. Wraz z pojawieniem się Material Design sytuacja drastycznie się zmieniła, ale nie wszystkie usługi już poznały te wytyczne. Tymczasem Konto Google, czyli tak naprawdę wbudowana aplikacja do obsługi naszego profilu, została niedawno wywrócona do góry nogami.

Konto Google zmienia się na lepsze, bo czytelniejsze i prostsze

Jeśli wcześniej próbowaliście coś ustawić w swoim koncie, to naprawdę trzeba było długo naszukać się danego przełącznika lub pola. Było to niesamowicie trudne przez nie do końca logiczne ułożenie. Jednak Google wzięło sprawy w swoje ręce i zdecydowanie odmieniło aplikację. O czym mowa? Wejdźcie do Ustawień swojego smartfona z Androidem, przejdźcie do pozycji „Google”, a następnie „Konto Google”. Jeśli wcześniej tu nie zaglądaliście, to nie przeżyjecie takiego szoku, jak ja. Wszystko ma swoje miejsce i jest logicznie rozłożone. Pojawiły się też nowe sekcje takie, jak chociażby pomoc techniczna i rozległe FAQ.

Zobacz też: Material Design 2 w Wiadomościach od dziś

Zachęcam szczególnie do przejrzenia sekcji związanych z prywatnością i bezpieczeństwem. Ustawienie wieloetapowego logowania to dobry pomysł. Tak samo, jak zmiana hasła, jeśli obecne ustawiliście dawno temu. Przezorny zawsze ubezpieczony.

 

źródło: Blog Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.