ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google wiadomosci na android w przegladarce

[Poradnik tygodnia] Aktywuj wygląd Material Design 2 w Wiadomościach na Androida

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Wiadomości na Androida od Google’a to domyślna aplikacja do wysyłania SMS-ów na sporej ilości urządzeń działających pod kontrolą Androida. Program ten ma wiele zalet, lecz na tle konkurencji wyróżnia go przede wszystkim świetny wygląd. Okazuje się, że może być jeszcze lepiej – Wiadomości na Androida otrzymały niedawno sekretną aktualizację, która pozwala uzyskać design dostosowany do Material Design 2. W tym poradniku pokażę Wam, jak aktywować tę opcję.

Zobacz też: Jak blokować reklamy? Sprawdź najlepsze sposoby!

Jak aktywować wygląd Material Design 2 w aplikacji Wiadomości na Androida?

Uwaga: poniższa metoda aktywuje nowy wygląd aplikacji jedynie do jej kolejnego zamknięcia. Jeśli chcecie zatrzymać design na stałe, to poniższe kroki będziecie musieli powtarzać po każdym uruchomieniu smartfona. Nie należy również zamykać aplikacji Wiadomości na Androida.

  1. Pobierz dowolny menadżer plików, który ma dostęp do roota. Ja szczególnie polecam polski Solid Explorer.
  2. Otwórz pobraną aplikację i przejdź do lokalizacji /data/data/com.google.android.apps.messaging/shared_prefs/. Znajdź tam plik PhenotypePrefs.xml i otwórz go za pomocą edytora tekstu.
  3. Zlokalizuj dwie wartości boolean: bugle_phenotype__enable_m2bugle_phenotype__enable_phenotype_override. Zmień ich wartość z false na true.
  4. Zapisz plik i wymuś zamknięcie aplikacji Wiadomości na Androida. Otwórz ją ponownie. Od teraz powinieneś zobaczyć nowy wygląd programu, który prezentuje się tak, jak na zrzutach ekranu poniżej. Miłego użytkowania!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy