ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
aplikacje Facebook nie dzialaja zdjecia awaria

Czy to koniec darmowego Facebooka? Rozpoczęły się testy płatnej subskrypcji

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Facebook to najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy. Wchodząc na stronę główną tego giganta, zaraz obok pola do rejestracji, wyświetli nam się taki napis: „To jest (i zawsze będzie) darmowe!”. Okazuje się jednak, że już wkrótce nie wszystko na Facebooku może być takie bezpłatne – niedawno dowiedzieliśmy się, że portal Marka Zuckerberga rozpoczął testy płatnej subskrypcji, którą użytkownicy będą musieli wykupić, by uzyskać dostęp do wybranych części strony.

Facebook testuje płatną subskrypcję, która pozwoli na dostęp do wybranych grup

Nowy system, który powoli wprowadzany jest przez społecznościowego giganta, działa bardzo podobnie do Patreona. Właściciele grup na Facebooku mogą zdecydować, czy dostęp do ich społeczności będzie darmowy, czy też płatny – jeśli zdecydują się na tę drugą opcję, to użytkownicy będą zmuszeni wykupić subskrypcję, której koszt waha się od 20 do nawet 110 złotych miesięcznie (w przybliżeniu). W zamian za to osoby wspierające twórców mogą otrzymać dostęp do ekskluzywnych treści i przyjaźniejszej społeczności.

portal społecznościowy abonament subskrypcja społeczność opłata

Jak na razie dostęp do opcji związanych z płatnościami mają jedynie nieliczni właściciele grup na Facebooku – jeśli wszystko pójdzie jednak zgodnie z oczekiwaniami zarządu portalu, to możemy przypuszczać, że podobna opcja za jakiś czas udostępniona zostanie wszystkim użytkownikom. Co ciekawe, społecznościowy gigant nie otrzymuje żadnej części kwoty przekazywanej podczas wykupywania subskrypcji, ponieważ płatności realizowane są za pośrednictwem sklepów Google Play i Appstore. Co myślicie o takiej zmianie na Facebooku?

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy