Facebook znów nas oszukał. W Messengerze pojawią się reklamy wideo

mm Michał Derej Newsy 2018-06-20

Messenger to prawdopodobnie najpopularniejszy komunikator na całym świecie – codziennie korzystają z niego dziesiątki milionów osób. Niestety aktualna wersja programu jest mocno ociężała i przepełniona niepotrzebnymi funkcjami, z których mało kto korzysta. Oznacza to, że aplikacja działa dość kiepsko nawet na najlepszych smartfonach, nie wspominając już o słabszych urządzeniach. Jakiś czas temu ludzie odpowiedzialni za Messengera obiecali nam, że problem zostanie rozwiązany, a aplikacja będzie odchudzona. Niestety prawdopodobnie nas okłamali. 

Messenger będzie automatycznie odtwarzał reklamy wideo

Nieco ponad rok temu w komunikatorze Facebooka po raz pierwszy pojawiły się statyczne reklamy, które wyświetlane były pomiędzy konwersacjami. Zarząd portalu społecznościowego poszedł jednak teraz o krok dalej i pomiędzy rozmowami zaczął umieszczać automatycznie odtwarzane reklamy wideo, które portalowi przynoszą znacznie większy zysk od reklamodawców. Niestety dla użytkowników jest to dość spory problem – materiały promocyjne, szczególnie dynamiczne, irytują oraz rozpraszają, a Facebook nie przewidział jak na razie żadnego sposobu na ich wyłączenie.

Zobacz też: Uważajcie na ten emulator Androida – ukrywają się w nim wirusy!

Po raz kolejny potwierdza się teza, że tego społecznościowego giganta nie interesują jego użytkownicy – pomimo tego, że nieco ponad miesiąc temu Mark Zuckerberg obiecał odchudzenie aplikacji i zmniejszenie ilości ociężałych funkcji, to wraz z kolejnymi aktualizacjami aplikacji jest tylko gorzej.

Źródło: Reddit • MudzineK

  Jeżeli nie potrzeba wam dymków, to polecam aplikację Fella.
  Wszystko w jednym, prosty wygląd, mi pasuje i waży 3 MB.

 • Piotr “Piter” Jankowski

  Oni są świadomi tego ile osób używa messengera i dlatego robią co chca bo wiedzą że ludzie nie zrezygnują z tej aplikacji gdy dodadzą syf i reklamy. Bo nie ma alternatywy dla messengera. Dlatego nie muszą słuchać opinii użytkowników i nie słuchają bo mają ich zdanie głęboko w d*pie. Mnie to wnerwia bardzo bo już dawno bym zrezygnował ale….. wszyscy moi znajomi korzystają i tak mam z nimi kontakt.

  • Michał

   Znajomi, to jest problem. Próbowałem przekonać swoich, lecz nie zostawią Facebooka, bo „nie chce im się”. A na reklamy i swoją pprywatność nie zwracają uwagi, jakby im to nie przeszkadzało.

 • Natalcia1344

  Ja od początku korzystam z Messenger a lite i jestem nawet zadowolona i nie narzekam. Mogli by dać chociaz dymki czatu itp

  • Piotr “Piter” Jankowski

   Właśnie tylko tych ważnych dymkow mi brakuje w Lite

 • GLOCK

  Fb wali was(uzytkownikow) od momentu swego powstania a wy dalej wierzycie w ich obietnice.

 • Gdzie odchudona appka? Gdzie ciemny motyw?

  • Michał

   Messenger lite oraz motywy za pomocą substratum (android 8 może bez roota)

   • Piotr “Piter” Jankowski

    Messenger lite nie ma dymkow 🙁

    • Michał

     Przynajmniej nie wrzeczy w twarz, by przeczytać już, teraz, natychmiast. A ostatecznie to zadziała https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ram.chocolate.nm.premium

    • BlahFFF

     Dymki to pikus (na szczescie w zwyklej wersji mozna wylaczyc i polegac na powiadomieniach). W lite brakuje przede wszystkim opcji logowania numerem telefonu zamiast kontem a bez tego dla niektorych aplikacja jest bezuzyteczna.x