Messenger to prawdopodobnie najpopularniejszy komunikator na całym świecie – codziennie korzystają z niego dziesiątki milionów osób. Niestety aktualna wersja programu jest mocno ociężała i przepełniona niepotrzebnymi funkcjami, z których mało kto korzysta. Oznacza to, że aplikacja działa dość kiepsko nawet na najlepszych smartfonach, nie wspominając już o słabszych urządzeniach. Jakiś czas temu ludzie odpowiedzialni za Messengera obiecali nam, że problem zostanie rozwiązany, a aplikacja będzie odchudzona. Niestety prawdopodobnie nas okłamali. 

Messenger będzie automatycznie odtwarzał reklamy wideo

Nieco ponad rok temu w komunikatorze Facebooka po raz pierwszy pojawiły się statyczne reklamy, które wyświetlane były pomiędzy konwersacjami. Zarząd portalu społecznościowego poszedł jednak teraz o krok dalej i pomiędzy rozmowami zaczął umieszczać automatycznie odtwarzane reklamy wideo, które portalowi przynoszą znacznie większy zysk od reklamodawców. Niestety dla użytkowników jest to dość spory problem – materiały promocyjne, szczególnie dynamiczne, irytują oraz rozpraszają, a Facebook nie przewidział jak na razie żadnego sposobu na ich wyłączenie.

Zobacz też: Uważajcie na ten emulator Androida – ukrywają się w nim wirusy!

Po raz kolejny potwierdza się teza, że tego społecznościowego giganta nie interesują jego użytkownicy – pomimo tego, że nieco ponad miesiąc temu Mark Zuckerberg obiecał odchudzenie aplikacji i zmniejszenie ilości ociężałych funkcji, to wraz z kolejnymi aktualizacjami aplikacji jest tylko gorzej.

Źródło: Reddit

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.