Android P nadchodzi wielkimi krokami. Razem z nim przebudowie ma ulec wygląd systemu, który przedstawi nową odsłonę Material Design. Nie wszyscy będą zadowoleni z tego faktu – szczególnie fani ciemnych motywów. Zaskakująco to Apple zdecydowało się na czarny kolor jako przewodni w iOS 12, podczas gdy Google idzie w kierunku bieli. Jednak jest to oficjalna zapowiedź, która kilkukrotnie przewijała się na tegorocznym Google I/O. Siłą rzeczy poszczególne aplikacje muszą zostać dostosowane do nowych wytycznych i tym sposobem niektórzy już mogą korzystać z odświeżonego wyglądu Map Google.

Biel, wszędzie biel i… zaokrąglenia – oto nowy wygląd Map Google

Tak, tak – ekrany OLED będą cierpieć, ale właśnie tak ma prezentować się odświeżony Material Design. Dominować ma biel, a inne, równie jaskrawe kolor będą wyróżniały poszczególne ikony lub funkcje. Do tego dochodzą zaokrąglone krawędzie konkretnych elementów. Mimo wszystko zdecydowanie na plus można zaliczyć przenoszenie głównych zakładek na dolną część interfejsu. To sprawi, że obsługa jedną ręką stanie się wygodniejsza – szczególnie w przypadku coraz większych wyświetlaczy o proporcjach 18:9.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Qualcomm przedstawił Snapdragona 850 – do jakich urządzeń trafi?

Tradycyjnie nie jesteśmy w stanie określić, kiedy powyższa zmiana trafi do poszczególnych osób. Jest ona uzależniona od ustawień serwerowych. Oznacza to, że nawet jeśli jesteście przeciwnikiem tych zmian, to nieaktualizowanie aplikacji nie pomoże. Mapy Google i tak mogą zmienić swój wygląd, niezależnie od Waszych upodobań.

 

źródło: Android Police
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.