google material design

Mapy Google zmieniają wygląd – są już gotowe na Androida P

1 minuta czytania
Komentarze

Android P nadchodzi wielkimi krokami. Razem z nim przebudowie ma ulec wygląd systemu, który przedstawi nową odsłonę Material Design. Nie wszyscy będą zadowoleni z tego faktu – szczególnie fani ciemnych motywów. Zaskakująco to Apple zdecydowało się na czarny kolor jako przewodni w iOS 12, podczas gdy Google idzie w kierunku bieli. Jednak jest to oficjalna zapowiedź, która kilkukrotnie przewijała się na tegorocznym Google I/O. Siłą rzeczy poszczególne aplikacje muszą zostać dostosowane do nowych wytycznych i tym sposobem niektórzy już mogą korzystać z odświeżonego wyglądu Map Google.

Biel, wszędzie biel i… zaokrąglenia – oto nowy wygląd Map Google

Tak, tak – ekrany OLED będą cierpieć, ale właśnie tak ma prezentować się odświeżony Material Design. Dominować ma biel, a inne, równie jaskrawe kolor będą wyróżniały poszczególne ikony lub funkcje. Do tego dochodzą zaokrąglone krawędzie konkretnych elementów. Mimo wszystko zdecydowanie na plus można zaliczyć przenoszenie głównych zakładek na dolną część interfejsu. To sprawi, że obsługa jedną ręką stanie się wygodniejsza – szczególnie w przypadku coraz większych wyświetlaczy o proporcjach 18:9.

Zobacz też: Qualcomm przedstawił Snapdragona 850 – do jakich urządzeń trafi?

Tradycyjnie nie jesteśmy w stanie określić, kiedy powyższa zmiana trafi do poszczególnych osób. Jest ona uzależniona od ustawień serwerowych. Oznacza to, że nawet jeśli jesteście przeciwnikiem tych zmian, to nieaktualizowanie aplikacji nie pomoże. Mapy Google i tak mogą zmienić swój wygląd, niezależnie od Waszych upodobań.

źródło: Android Police

Motyw