[Poradnik tygodnia] Spraw, by Twoje zrzuty ekranu wyglądały jeszcze lepiej

mm Michał Derej Aplikacje 2018-05-27

Od czasu do czasu na telefonach z Androidem zdarza nam się wykonywać zrzuty ekranu, np. by pokazać pewną rzecz danej osobie. Sporadycznie te pliki graficzne trzeba jednak umieścić np. w prezentacjach lub na stronach internetowych – jak jednak zrobić to w lepszy sposób niż dotychczas? W tym poradniku przedstawię Wam aplikację, dzięki której Wasze zrzuty ekranu będą wyglądały świetnie. 

Zobacz też: Uważaj na oszustwa związane z RODO!

Zrzuty ekranu mogą wyglądać profesjonalnie

W tym poradniku korzystam z prostej aplikacji, którą bezpłatnie pobrać możecie ze sklepu Google Play. Co najlepsze, ulepszone zrzuty ekranu możecie dowolnie wykorzystywać w swoich projektach!

 1. Ze sklepu Google Play pobierz program o nazwie Screener. Uruchom go.
 2. Wyświetlony zostanie film wprowadzający, w którym zaprezentowane zostaną funkcję aplikacji. Możesz go pominąć.
 3. Ekran główny Screenera to lista urządzeń, których rendery możesz pobrać na swój telefon – są one konieczne do umieszczania zrzutów ekranu na danym urządzeniu, co wygląda profesjonalnie. Klikając na danego smartfona lub smartwatcha program ściągnie odpowiednie pliki.
 4. Gdy urządzenie zostanie pobrane, wystarczy wybrać je i dodać odpowiedni zrzut ekranu. Na obraz nałożyć można również kilka efektów, np. cienia.
 5. Aby zapisać swoje dzieło, wystarczy skorzystać z przycisku, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.
 6. Gratulacje! Od teraz Twoje zrzuty ekranu wyglądają znacznie lepiej!


 • Karls

  To już domyślne zrzuty ekranu w MIUI są ciekawsze. No i można zrobić zrzut rozszerzony, np na kilka długości ekranów co jest czasami bardzo wygodne.

 • RattusNrv

  Ok, samego artykułu oceniać nie będę. Ale serio nie było już lepszego pomysłu na poradnik tygodnia (rozumiem na poradnik dnia), tylko taka apka? Ani jednego lepszego pomysłu? Toż to zwykły zapychacz jest, bo ktoś napisać chyba kazał…

  • Michał Derej

   Jako, że jest to cotygodniowa seria to zdarzają się tematy lepsze i gorsze. Jeśli chciałbyś coś zasugerować, to jestem otwarty na propozycje. 🙂

   • Mlody

    A po co On ma cokolwiek sugerować, to Twoja praca… Nie robisz tego za darmo, bo jak się domyślam dostajesz za to wynagrodzenie. A to że czytelnikom się nie podoba, to może oznaczać, że po prostu może jesteś w tym do bani, albo za mało się starasz.

    • Maciej Wyżgowski

     A ty co, jasnowidz? Skąd wiesz, że czytelnikom się nie podoba?

     • Mlody

      Nie muszę być jasnowidzem żeby przeczytać komentarz wyżej.

     • Maciej Wyżgowski

      No i?x