Quick Charge 5.0

Ubawu ciąg dalszy – oto spis wszystkich urządzeń z najszybszym Quick Charge!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Quick Charge to w dosłownym tłumaczeniu szybkie ładowanie, ale przede wszystkim jest to technologia Qualcomma. Znana jest ona niemalże wszystkim użytkownikom smartfonów, które są napędzane Snapdragonami. Oczywiście tak, to też jest szybkie ładowanie, ale możemy spotkać się z różnymi generacjami. Zdecydowanie najpopularniejszą propozycją na rynku jest Quick Charge 3.0, które znajdziemy w 99% urządzeń obecnej generacji. Jednak nie jest to najnowsza technologia, z której mogą korzystać poszczególne firmy.

Obecnie Qualcomm oferuje Quick Charge 4 i Quick Charge 4+. W stosunku do poprzednika ładowanie jest chłodniejsze (do 3 stopni Celsjusza), szybsze (o 15%) i efektywniejsze (o 30%). To liczby, które być może nie wydają się być drastyczne, ale jednak jest to coś lepszego, a producenci w końcu chcą stawiać na najlepsze rozwiązania, prawda? W końcu obecnie to OnePlus (spółka BBK Electronics) i Huawei (z Honorem) brylują w technologii szybkiego ładowania. W takim razie poznajmy listę wszystkich urządzeń, które mogą pochwalić się Quick Charge 4/4+:

  • Razer Phone (4+)
  • ZTE Nubia Z17 (4+)
  • BQ Aquaris X2 (4+)
  • BQ Aquaris X2 Pro (4+)
  • Smartisan R1 (4+)

Tak, to oficjalna lista Qualcomma ze wszystkimi modelami, które korzystają z najszybszej dostępnej technologii ładowania dla Snapdragonów. Ok, Quick Charge 4+ pewnie jest nowe i to dlatego… Nic bardziej mylnego. Ta technologia ma ponad rok i jest wspierana przez następujące Snapdragony: 630 ,636, 660, 710, 720, 835 i 845. W takim razie w czym problem?

Zobacz też: Naklejki AR wprost z Pixela na Samsungach!

Okazuje się, że na drodze stoją pieniądze, czyli producentom nie opłaca się inwestować w tę technologię, bo wymagane są duże modyfikacje w dotychczasowych rozwiązaniach, co niekoniecznie dobrze przełoży się marketingowo na 15% szybsze ładowanie.

źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy