Telefony z serii Pixel od Google’a mogą pochwalić się niezwykle ciekawą funkcją, którą są naklejki wirtualnej rzeczywistości, które smartfon na żywo umieszczać może na zdjęciach lub filmach. Niech nie zmyli Was jednak słowo „naklejki” – wyświetlane obiekty są w pełni animowane, a smartfon specjalnie renderuje dla nich szczegóły i cienie. W tym poradniku pokażę Wam, jak skorzystać z tej sympatycznej funkcji na wybranych urządzeniach Samsunga.

Zobacz też: Zagraj w swoje ulubione gry komputerowe na smartfonie dzięki tej aplikacji!

Naklejki AR od teraz również na Samsungach

Aplikacja, którą prezentuję Wam w tym poradniku, została przygotowana przez użytkownika forum XDA-Developers o nicku laofs33. Pozwala ona wielu urządzeniom Samsunga (np. modelom Galaxy S9, Galaxy S8, Galaxy Note8 itp.) na obsługę naklejek AR z Pixeli. Jeśli nie posiadacie urządzenia wspomnianego wyżej, to żaden problem – program dalej może zadziałać na Waszym smartfonie, musicie to wyłącznie sprawdzić!

  1. Pobierz aplikację ARCore ze sklepu Google Play.
  2. Na swój telefon ściągnij również paczkę .zip, która zawiera dwa programy niezbędne do obsługi naklejek AR. Zainstaluj je.
  3. Otwórz aplikację Aparat Google i skorzystaj z opcji, które znajdują się w lewej stronie ekranu. Wybierz funkcję mówiącą o naklejkach AR.
  4. Zostaniesz poproszony o nadanie odpowiednich uprawnień. Zrób to.
  5. Gratulacje! Od teraz możesz korzystać z naklejek AR na swoim telefonie.

Źródło: XDA-Developers

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.