Xiaomi Mi 7 8

Oficjalnie nadchodzi Xiaomi Mi 8 – co o nim wiemy? Na deser Mi Band 3!

2 minuty czytania
Komentarze

Już jutro mieliśmy poznać Xiaomi Mi 7, który miał stanowić idealną alternatywę dla OnePlus 6. Samrtfon zaprezentowany tydzień temu nie zrobił piorunującego wrażenia. Ot, w pełni poprawny model, ale w żadnym aspekcie nie rzuca na kolana. Jednak wróćmy do Xiaomi, bo okazuje się, że firmie udało się ukryć przed plotkami wiele ciekawych informacji. Przede wszystkim zapomnijcie o Mi 7, bo pojawi się Mi 8. Skąd ten przeskok? Firma chce uczcić 8. rocznicę działalności.

Premiera tego smartfona nastąpi 31 maja, więc w przyszły czwartek. Co ciekawe, wszelkie plotki na temat Mi 7 zdają się być przekreślone. To sprawiło, że Mi 8 na nowo otworzył falę nieoficjalnych informacji, co tylko potwierdza, jak bardzo mogą rozmijać się z prawdą. Przyjrzyjmy się temu, co faktycznie nadchodzi. Otóż następca Mi 6 ma w swojej specyfikacji zawierać takie elementy, jak:

  • 6-calowy wyświetlacz FullHD+ OLED (notch)
  • układ Snapdragon 845
  • 6/8 GB RAM
  • 64/128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • „inteligentne” aparaty
  • akumulator o pojemności 4000 mAh
  • rozpoznawanie twarzy (3D), czytnik linii papilarnych scalony z wyświetlaczem, bezprzewodowe ładowanie

Mi 8 obecnie prezentuje się tak, jak prezentował się Mi 7 w pierwszej fazie plotek. Nie możemy dać gwarancji, że tym razem powyższe dane dotrwają do oficjalnej premiery. Jednak niewątpliwie taki skrawek specyfikacji wygląda imponująco, jak na standardy dzisiejszych smartfonów z górnej półki.

W Sieci pojawiła się również cena Mi 8, która w Chinach ma wynosić około 440 dolarów, czyli około 1600 złotych. Zapewne na początku Xiaomi zdecyduje się na lokalną sprzedać w ograniczonej liczbie sztuk, zanim telefon zawita na całym świecie. Wtedy też wzrośnie cena – w Polsce możemy doliczyć przynajmniej dodatkowe 1000 złotych.

Zobacz też: Steam już wydał oficjalną aplikację na Androida, która pozwala streamować gry!

Niemniej jednak Mi 8 podobno nie będzie jedyną nowością, którą szykują Chińczycy. Otóż okazuje się, że firma w końcu zdecyduje się zaprezentować Mi Banda 3, który pojawił się podczas premiery Mi Mixa 2S. Czy tym razem któraś z plotek się sprawdzi? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi, ale tym razem na pewno wiemy, kiedy wszelkie zagadki zostaną rozwiązane.

źródło: Android Central, Phone Arena, Twitter

Motyw