Wiele osób wciąż uważa, że smartfony Xiaomi to szroty, a sama firma jest bardzo niszowa. Nic bardziej mylnego, gdyż według filmy analitycznej Strategy Analytics Xiaomi właśnie wskoczyło na czwartą pozycję największych producentów smartfonów.

Na podium uplasowały się kolejno trzy firmy: Samsung, Apple i Huawei. Tuż za nimi, na czwartym miejscu, znalazło się Xiaomi, które ma największy potencjał z całej trójki.

Dostawcy smartfonów wyniki

Zobacz także: Nokia 6X na wideo

W pierwszym kwartale bieżącego roku Samsung dostarczył aż 78,2 mln smartfonów, zgarniając tym samym 22,6% rynku. Apple zajęło drugie miejsce za sprawą 52,2 mln dostarczonych iPhone’ów, (15,1% rynku). Na trzecim miejscu uplasował się Huawei z wynikiem równym 39,3 mln smartfonów (11,2% rynku). Tuż za tymi gigantami kroczy kolejny gigant – Xiaomi, które zaliczyło największy wzrost względem pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Warto zaznaczyć, że urządzenia Huawei nie są oferowane w Stanach Zjednoczonych, gdzie Xiaomi sukcesywnie wkracza. Oznacza to, że za niedługo Xiaomi może wskoczyć na trzecie miejsce, a w późniejszym czasie – jeszcze wyżej.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.