Andy Rubin zdradził, że Androida projektowano z myślą o aparatach cyfrowych

Newsy

Urządzenia pokroju Galaxy Camera wciąż są na rynku pewną egzotyką, a idea inteligentnych aparatów nie spotkała się jak dotąd z wielkim zainteresowaniem zarówno producentów, jak i samych konsumentów. Okazuje się jednak, że to właśnie z myślą o tego typu urządzeniach tworzony był początkowo system Android. Andy Rubin, uchodzący za ojca mobilnego systemu Google, zdradził dziś, że u samych źródeł projektu leżał pomysł wprowadzenia na rynek aparatów cyfrowych urządzeń zdolnych łatwo udostępniać zdjęcia.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Po zaprezentowaniu tego konceptu inwestorom, twórcy Androida doszli do wniosku, że celują w zbyt mały rynek i wykorzystując rdzeń platformy przekształcili ją w system operacyjny dla smartfonów. Niedługo później całym projektem zainteresowało się Google i nadało Androidowi dzisiejszy kształt.

 

źródło: phandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x