Urządzenia pokroju Galaxy Camera wciąż są na rynku pewną egzotyką, a idea inteligentnych aparatów nie spotkała się jak dotąd z wielkim zainteresowaniem zarówno producentów, jak i samych konsumentów. Okazuje się jednak, że to właśnie z myślą o tego typu urządzeniach tworzony był początkowo system Android. Andy Rubin, uchodzący za ojca mobilnego systemu Google, zdradził dziś, że u samych źródeł projektu leżał pomysł wprowadzenia na rynek aparatów cyfrowych urządzeń zdolnych łatwo udostępniać zdjęcia.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Po zaprezentowaniu tego konceptu inwestorom, twórcy Androida doszli do wniosku, że celują w zbyt mały rynek i wykorzystując rdzeń platformy przekształcili ją w system operacyjny dla smartfonów. Niedługo później całym projektem zainteresowało się Google i nadało Androidowi dzisiejszy kształt.

 

źródło: phandroid.com
Piotr Andrzejewski