Jakiś czas temu na łamach naszego portalu informowałem Was o tym, że w najnowszej odsłonie Androida zmianie ulegną przyciski nawigacyjne. Z moim artykułem na ten temat możecie zapoznać się w tym miejscu – dziś jednak, dzięki serwisowi 9to5google, przedstawię Wam, jak nowy system funkcjonować będzie w praktyce. Nie jestem w stanie określić, czy jest to zmiana na plus, czy na minus – przyznam jednak, że na pewno będzie interesująco. 

Zobacz także: Producenci oszukują nas na aktualizacjach.

Jak nowy system działać będzie w praktyce?

Na powyższych zrzutach ekranu zobaczyć możecie reakcję Androida na nowy gest, który zastąpił przycisk wyświetlający ostatnio używane aplikacje. Jak widać, zmianie uległa również zasada przeglądania tych programów – od teraz są one wyświetlane horyzontalnie. Przeciągnięcie w górę lub w dół usuwa daną pozycję z listy. Warto pamiętać, że gesty nie pokrywają się kompletnie z rozwiązaniami Apple’a – by wrócić do ekranu głównego, wystarczy wcisnąć przycisk o kształcie pastylki. Dłuższe przytrzymanie guzika Home uruchamia za to Asystenta Google, lecz w naszym kraju po prostu przenosi użytkownika do aplikacji wyszukiwarki. Jestem ciekawy czy zauważyliście brak obecności przycisku powrotu na ekranie głównym – będzie on pojawiał się wyłącznie, gdy operacja cofania będzie możliwa.

Co myślicie o nowej aktualizacji paska nawigacyjnego? Czy jest to dobra zmiana?

Źródło: 9to5google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.