ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android P

Android P zmienia przyciski nawigacyjne – teraz przypominają te z iPhone’a

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Android P to najnowsza odsłona systemu Google’a, która już za kilka miesięcy trafi na smartfony pierwszych użytkowników. Aktualizacja ta zawiera w sobie bardzo wiele zmian, w tym również takich, które mogą się nie podobać. Jedną z nich jest kompletna zmiana paska nawigacyjnego, który teraz przypomina ten znany z iPhone’a X

Nowy pasek nawigacyjny można pokochać lub znienawidzić

Nowy pasek nawigacyjny możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu. Pochodzi on z bloga twórców Androida, gdzie wstawiony został jako ilustracja funkcji prywatnego DNS-a. Oprócz opisywanych przez twórców funkcji na obrazku zobaczyć można bardzo ważny element, a mianowicie nowy pasek nawigacyjny, który wygląda kompletnie inaczej niż w Androidzie Oreo. Głównym elementem paska jest przycisk Home, który od teraz jest w kształcie pigułki. Po lewej zobaczyć można przycisk cofania, który pojawiać będzie się tylko wtedy, gdy operacja cofnięcia będzie możliwa – nie zobaczymy go zatem na ekranie głównym smartfona. W najnowszej odsłonie systemu Google’a nie uświadczymy jednak przycisku wyświetlającego ostatnio używane aplikacje – by przejrzeć tę listę wymagany będzie gest, który polegać będzie na przesunięciu palcem od przycisku Home w górę ekranu.

Zobacz też: Android P już z nowymi tapetami. Są świetne!

Czy przyciski nawigacyjne faktycznie będą tak wyglądały w finalnej wersji Androida P? Tego dowiemy się na konferencji Google I/O, która odbędzie się już za miesiąc. Co sądzicie o nowym pasku nawigacyjnym?

Źródło: Google Developers Blog, 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy