naprawa telefonu

Plomby gwarancyjne niezgodne z prawem – mówi tak Federalna Komisja Handlu

Newsy

Zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi każde sprzedawane urządzenie elektroniczne musi mieć gwarancję producenta, która zapewni, że sprzęt będzie poprawnie funkcjonował przynajmniej przez daną ilość miesięcy. Popularną metodą sprawdzania, czy urządzenie nie popsuło się z winy użytkownika, jest instalacja plomb gwarancyjnych, po zerwaniu których gwarancja przestaje obowiązywać. Okazuje się jednak, że już wkrótce przepisy w niektórych krajach mogą się zmienić – w Stanach Zjednoczonych Federalna Komisja Handlu wydała już w tej sprawie specjalnie oświadczenie.

Plomby gwarancyjne niezgodne z prawem w Stanach Zjednoczonych

Federalna Komisja Handlu wysłała dziś list z ostrzeżeniem na temat niezgodnych z prawem przepisów gwarancyjnych do sześciu dużych firm znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystko rozeszło się o plomby gwarancyjne, które zgodnie z opinią FTC są niezgodne z ustawami. W komunikacie na swojej stronie instytucja informuje, że producent nie może odmówić naprawy gwarancyjnej w momencie, gdy urządzenie naprawiane było w innym serwisie, a plomby zostały usunięte – konsument ma prawo do wyboru, w jakich miejscach chce serwisować swój telefon lub samochód. Korporacje mają 30 dni na zaktualizowanie zasad dotyczących napraw gwarancyjnych tak, by były one zgodne z prawem.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: ROM-y na każdym urządzeniu? Ta aplikacja stworzy dla Ciebie recovery!

Miejmy nadzieję, że decyzja Federalnej Komisji Handlu wpłynie również na nasz kraj – być może producenci przestaną przejmować się plombami, a może wprowadzone zostaną nowe przepisy chroniące konsumentów? Miejmy nadzieję, że tak się stanie, lecz jak na razie możemy tylko czekać.

Źródło: ftc.gov

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x